Strona główna 0_Slider Doczekali się gruntownego remontu

Doczekali się gruntownego remontu [FOTO]

0

Rozpoczęła się kompleksowa przebudowa dworca kolejowego w Żarowie. Obiekt zostanie odnowiony zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Na końcowy efekt trzeba będzie poczekać co najmniej kilka miesięcy.

Inwestycja na dworcu w Żarowie zakłada gruntowną przebudowę obiektu. Zakres prac obejmuje renowację elewacji i poszycia dachowego, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wykonanie nowych instalacji. Pojawi się również monitoring. Obecnie wykonawca prowadzi prace rozbiórkowe i prace związane z izolacją. Planowany termin zakończenia inwestycji to drugi kwartał 2018 roku, a koszt prac wynosi około 5 milionów złotych – informuje Aleksandra Grzelak z Biura Komunikacji i Promocji PKP S.A.

Projekt niestety nie zakłada modernizacji przejścia podziemnego, które dla mieszkańców stanowi łącznik między osiedlem a ulicą Dworcową i często, przy dużych opadach deszczu, zalane jest przez wodę. Będzie to kolejny etap inwestycji, który ma rozpocząć się w przyszłym roku. – Jest przygotowywana koncepcja zupełnie nowego przejścia podziemnego i peronu. Będzie to niezależne zadanie realizowane przez spółkę kolejową. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest szansa, aby inwestycja ta ruszyła w 2018 roku – mówi burmistrz Żarowa Leszek Michalak. – Remont dworca w Żarowie w końcu się rozpoczął, choć same procedury były przygotowywane dosyć długo. Jednak jest to już drugie zadanie realizowane przez PKP na terenie naszej gminy. Początkiem 2017 roku zakończył się remont torów kolejowych i peronu kolejowego w Imbramowicach – dodaje burmistrz Żarowa.

Prace modernizacyjne budynku żarowskiej stacji potrwają kilka miesięcy. Zostanie przywrócona obsługa pasażerów w części wschodniej, z wejściem od strony północnej. W budynku mieścić się będą – biuro obsługi klienta i toalety. W części dawnego holu dworca przewidziano także Izbę Historyczną. W części zachodniej zachowane zostaną mieszkania. Ponadto przewidziano budowę podjazdu dla osób niepełnosprawnych, przebudowę schodów zewnętrznych i wymianę nawierzchni na placu przydworcowym.

Inwestycja zostanie w całości sfinansowana ze środków własnych PKP S.A.

/Magdalena Pawlik, rzecznik prasowy UM Żarów/

Poprzedni artykułZabawa jak na plaży [FOTO]
Następny artykułDostali podwyżki, zakończyli spór w Pogotowiu Ratunkowym