Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zabawa jak na plaży

Zabawa jak na plaży [FOTO]

0

Mali mieszkańcy ulicy Zamkowej (Pełcznica) i okolic w Świebodzicach na placu zabaw mają do dyspozycji prawdziwą plażę i mnóstwo urządzeń do rekreacji. Miasto zakończyło właśnie gruntowną modernizację tego miejsca. Największą popularnością dzieci cieszą się – duża huśtawka bocianie gniazdo, drewniany domek – i miś.
Codziennie bawi się tu mnóstwo dzieci mieszkających nie tylko na ul. Zamkowej, ale także w najbliższej okolicy. Dla mam są wygodne ławeczki, na których odpoczywają i obserwują swoje pociechy. A maluchy mogą biegać bez butów po całym rozległym terenie placu i poczuć się jak na prawdziwej plaży, ponieważ podłoże zostało wykonane z najbezpieczniejszego materiału – piasku.

W ramach przeprowadzonych prac wykonane zostało ogrodzenie placu, dojścia z kostki, nowe trawniki. Ale oczywiście najważniejsze są urządzenia. Do już istniejących, takich jak zjeżdżalnie, piaskownica czy huśtawki, dołączyły nowe – kolorowy domek z liczydłami i zabawny miś – kosz na śmieci. Dzieciom i rodzicom bardzo się tu podoba. – Jest kolorowo, przyjaźnie, bezpiecznie, to naprawdę świetny plac zabaw – mówią dzieci.

Takie inwestycje to prawdziwa przyjemność, bo nagrodą jest uśmiech i radość na buziach najmłodszych – przyznaje burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz. – O place zabaw mieszkańcy proszą chyba równie często, jak o naprawy chodników czy dróg. Staram się, by było ich w naszym mieście coraz więcej – dodaje

Koszt modernizacji placu zabaw przy ul. Zamkowej wyniósł 94 tys. zł.

/Agnieszka Bielawska, rzecznik prasowy UM Świebodzice/

Poprzedni artykułDrzewo na środku nowej ścieżki [FOTO]
Następny artykułDoczekali się gruntownego remontu [FOTO]