Strona główna 0_Slider Czar elektroniki PRL-u po raz czwarty

Czar elektroniki PRL-u po raz czwarty

0

UWAGA! Zmiana terminu otwarcia! Wystawa będzie czynna od 17 lipca. Otwarcie w godzinach popołudniowych.

Ich zbiory rosną z każdym rokiem. Wśród wyszperanych na giełdach, w sieci i wśród oddawanych do utylizacji urządzeń znajdują prawdziwe perełki. Grono pasjonatów elektroniki z czasów PRL po raz czwarty zaprezentuje swoje skarby, a na widzów czekają nowości. Ekspozycję będzie można oglądać od najbliższej niedzieli, 16 lipca.

Wystawa dotychczas była organizowana w wieży ratuszowej, ale tym razem zmiana: zbiory będzie można oglądać w lokalu po dawnej księgarni Empik w Rynku 39. Tym razem swoich urządzeń nie pokaże Tomasz Krug, któremu w udziale przeszkodziły obowiązki służbowe. Zastąpi go Krzysztof Taterka, który dotychczas był wiernym widzem wystaw z cyklu „Czar elektroniki PRL”, a teraz zaprezentuje własne zbiory. Bogate kolekcje pokażą tradycyjnie Paweł Szill (elektronika) i Tomasz Marcinkowski (komputery).

Paweł Szill zgromadził kilkadziesiąt urządzeń, głównie spod znaku UNITRA. Większość działa i ma się świetnie, a widzowie będą mogli sprawdzić, jak dobrze mimo upływu lat działają radioodbiorniki, magnetofony i gramofony. Pojawi się również pasjonat starych komputerów Tomasz Marcinkowski, który nie tylko stworzył imponującą kolekcję, ale także potrafił stare maszyny zmusić do wykonywania działań, o których ich konstruktorom się nie śniło. Na wystawie znajdą się m.in. komputery typu Amiga, Commodore oraz konsole do gier Pegasus i Nintendo. Podobnie jak podczas poprzednich edycji i tym razem każdy chętny będzie mógł pograć w stare gry.

Wystawę można odwiedzać bezpłatnie od 16 do 21 lipca w godzinach 10.00 – 20.00.

/red./

Poprzedni artykuł„Chlebowzięci”: upiecz chleb, wygraj nagrody
Następny artykułNie zarobił…