Dostał 50 złotych za wysprzątanie piwnicy i dokładnie tyle wydał na mandat. Świdniczanin został ukarany za wyrzucenie lodówek w niedozwolone miejsce.
11 lipca około godz. 9.00 nieznany mężczyzna powiadomił strażników miejskich o zaśmieceniu przez kogoś terenu przy torowisku w okolicy ul. Kościuszki – informuje Jacek Budziszewski ze świdnickiej Straży Miejskiej. – Strażnicy ustalili, że na poboczu drogi znajdowały się resztki dwóch lodówek, z których zostały wymontowane wszystkie części metalowe. Podczas prowadzenia czynności wyjaśniających funkcjonariusze na ul. Wałbrzyskiej dotarli do mężczyzny, który oświadczył, że zlecił nieznajomemu człowiekowi sprzątnięcie piwnicy, a za wykonaną pracę zapłacił 50 zł i dodał dwie niesprawne lodówki. Po opisie strażnicy ustalili sprawcę wykroczenia. Został on odnaleziony i ukarany mandatem karnym równoważnym do otrzymanej kwoty pieniędzy za wykonaną pracę. Zobowiązano go również do usunięcia zepsutego sprzętu AGD, co niezwłocznie uczynił.
/Źródło Straż Miejska w Świdnicy/
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-238x178.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-238x178.jpg)
![Spłonął boks śmietnikowy przy Parkowej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/Saperow-pozar-smietnika-2026.06.13-mix-100x75.jpg)

![Spłonął opuszczony lokal użytkowy w Pyszczynie [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/721844328_122324805872226955_396243876375958441_n-100x75.jpg)



