Strona główna 0_Slider Znakomity finał młodych alchemików

Znakomity finał młodych alchemików [FOTO]

0

Młodzi alchemicy zakończyli sezon i w wielkim stylu pożegnali się z widzami tuż przed wakacjami. Tym razem zdobyte umiejętności, ogromną pasję i miłość do teatru zaprezentowali w wyjątkowym, żywiołowym, pełnym kunsztu aktorskiego i ciekawej scenografii spektaklu „Książę Niezłom”. Rozstrzygnięto również konkurs na sztukę teatralną.
Kolejny sezon młodzieżowej grupy warsztatowej Alchemii Teatralnej dobiegł końca. Tym razem na wielkim finale zdobyte umiejętności, ogromną pasję i miłość do teatru młodzi alchemicy zaprezentowali w wyjątkowym pokazie „Książę niezłom”. Pełen kunsztu aktorskiego i interesujących postać spektakl, choć nawiązujący do tragedii Juliusza Słowackiego, został ugruntowany we współczesnej historii i żywo odnosił się do aktualnych problemów młodzieży. Przedstawieniu nie brakowało także dynamicznych scen i dopracowanej scenografii. Ciekawym elementem była również piosenka i zrealizowany przez alchemików do niej teledysk „Jadą, jadą dzieci drogą” ze słowami Marii Konopnickiej i muzyką Dariusza Jarosa.

Pokaz powstawał pod okiem znakomitego aktora i reżysera Juliusza Chrząstowskiego, instruktora ruchu scenicznego Tomasza Dajewskiego oraz studenta krakowskiej uczelni na Wydziale Reżyserii Dramatu Andrzeja Błażewicza.

Po przedstawieniu tradycyjnie rozstrzygnięto konkurs na sztukę teatralną. – Nie spodziewaliśmy się, że będzie tak wielkie zainteresowanie. Do konkursu przysłano prace z Żyrardowa, Radomia, Wrocławia, Krakowa, Tarnowskich Gór oraz ze Świdnicy. Prace czytał Mateusz Pakuła, Mateusz Witkowski i Juliusz Chrząstowski – mówiła Halina Szymańska, współautorka projektu Alchemii Teatralnej.

W kategorii dorośli dwie równorzędne nagrody po 150 zł otrzymali Maja Hypki za sztukę „Obiecujący” i Rafał Kępiński autor„GRAMY, GRAMY, GRAMY czyli: ZAGRAĆ SIEBIE”. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne jury postanowiło przyznać – I miejsce i 300 zł Filipowi Pawlikowi za sztukę „Gagaism” oraz II miejsce i 150 zł – Jakubowi Wacławek za dramat „Pieśń trolla”. W kategorii gimnazja I miejsce i 300 zł za „Destrukcję bezustanną” zdobyła Julia Wabik, a II miejsce równorzędnie zajęli, otrzymując po 150 zł – Amelia Pudzianowska za sztukę „Opłata za powietrze” oraz Aleksandra Król za „Moje miejsce na piedestale”.

Wręczono także „Deski sceniczne” absolwentom Alchemii Teatralnej. W tym roku otrzymali je – Joanna Bim, Julia Byra, Dagmara Noceń, Natalia Waligóra oraz Szymon Witaszka.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Nowicka

Poprzedni artykułBłąkał się koło szpitala w Świdnicy [Aktualizacja]
Następny artykułSukces świdnickich policjantów