Strona główna 112 Sukces świdnickich policjantów

Sukces świdnickich policjantów

4

Ponad 120 najlepszych policjantów służb patrolowo – interwencyjnych z Dolnego Śląska stanęło do wspólnej rywalizacji w ramach XXIV edycji wojewódzkiego finału turnieju ,,Patrol Roku 2017’’. Duet ze Świdnicy zajął II miejsce i będzie reprezentował Dolny Śląsk na zawodach ogólnopolskich.

Podczas zawodów funkcjonariusze wzięli udział m.in. w takich konkurencjach jak strzelanie i test wiedzy zawodowej, musieli także pokonać specjalny tor przeszkód. Zawody pozwoliły na wyłonienie dwóch najlepszych patroli policyjnych, które wezmą teraz udział w finale ogólnopolskim na terenie Szkoły Policji w Słupsku.

Policjanci podczas turnieju wzięli udział w sprawdzianie z wiedzy zawodowej, pokonywali policyjny tor przeszkód i pokazali swoje umiejętności strzeleckie.

I miejsce zajął patrol z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w składzie post. Bartosz Staroń i post. Wojciech Wosiak.
II miejsce zajął patrol z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy w składzie sierż. Dawid Gierat i st. post. Michał Rzepecki.
III miejsce zajął patrol z Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie w składzie asp. Michał Grondys i post. Jakub Wojtala.

Dolny Śląsk w ogólnopolskim finale, który odbędzie się na terenie Szkoły Policji w Słupsku reprezentować będą teraz policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

/Źródło KWP Wrocław, opr. red./