Strona główna 0_Slider Za nami długi weekend na drogach

Za nami długi weekend na drogach

0

W długi czerwcowy weekend na drogach w powiecie świdnickim doszło do 10 kolizji i jednego wypadku z udziałem nietrzeźwej rowerzystki. W sumie policja nałożyła na kierujących 129 mandatów karnych, z czego 39 za przekroczenie prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali także 5 nietrzeźwych kierowców.
Za nami długi, czerwcowy weekend. W związku ze wzrostem ruchu na drogach w powiecie świdnickim policja, podobnie jak w poprzednich latach, prowadziła wzmożone kontrole. W ramach działania „Boże Ciało 2017” w dniach od 14 do 18 czerwca funkcjonariusze przede wszystkim sprawdzali prędkości, trzeźwości kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Dodatkowo wczoraj policja przeprowadziła akcję „Pasy”. Podczas akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na to, czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w prawidłowy sposób.

Długi weekend minął spokojnie. Na drogach w powiecie świdnickim doszło do 10 kolizji i jednego wypadku z udziałem nietrzeźwej rowerzystki. – 28-letnia mieszkanka powiatu świdnickiego przewróciła się jadąc rowerem. W wyniku upadku doznała obrażenia powyżej dni 7. Rowerzystka była nietrzeźwa i miała we krwi powyżej 1,4 promila alkoholu – informuje Magdalena Ząbek, oficer prasowy KPP w Świdnicy.

W sumie funkcjonariusze nałożyli na kierujących 129 mandatów karnych, z czego 39 za nadmierną prędkość. Za przekroczenie 50km/h w miejscach zabudowanych zabrano trzy prawa jazdy. Zatrzymano także 18 dowodów rejestracyjnych. W wyniku kontroli złapano 5 nietrzeźwych kierowców.

/red./

Poprzedni artykułSukces Karoliny Koch w krakowskim konkursie [FOTO]
Następny artykułPikniki, wycieczki i zawody. Aktywnie przez życie z niepełnosprawnością