Strona główna Wydarzenia Świdnica Sukces Karoliny Koch w krakowskim konkursie

Sukces Karoliny Koch w krakowskim konkursie [FOTO]

0

Karolina Koch z pracowni muzycznej MDK „Bartek” w Świdnicy zdobyła wyróżnienie na finale V Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego w Krakowie. W konkursie zmierzyła się z 39 najlepszymi muzykami z całej Polski.
9 czerwca Karolina Koch uczestniczyła w Finale V Ogólnopolskiego Konkursu Keyboardowego, w którym zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii wiekowej. Na konkurs pojechała z rodzicami i opiekunem Agnieszką Banach. Organizatorem tegorocznego finału było Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie.

Do Krakowa przybyli najlepsi keyboardziści z Polski – laureaci konkursów wojewódzkich, które były etapem kwalifikującym do finału. Karolina na kwietniowym Dolnośląskim Konkursie „Mistrz Klawiatury’2017” zdobyła III miejsce, a tym samym została nominowana do etapu ogólnopolskiego i dzięki temu mogła być w gronie 40 najlepszych , którzy popisywali się swoimi umiejętnościami w Krakowie.

Konkurs odbywał się w sali balowej Dworu Czeczów, zabytkowego budynku znajdującego sie w krakowskiej Dzielnicy XII Bieżanów – Prokocim. – Mimo długiej drogi i upału panującego tego dnia Karolina świetnie reprezentowała naszą placówkę zostając laureatem tegorocznego konkursu ogólnopolskiego. A nie było to łatwe – startowała , jako uczennica klasy IV w kategorii II: kl. IV-VI . Była jedną z najmłodszych w przedziale wiekowym – opowiada Agnieszka Banach z MDK w Świdnicy.

Niedługo wakacje, ale Karolina już myśli o nowych wyzwaniach i po letnim wypoczynku planuje ostro wziąć się do pracy.