Strona główna 0_Slider Samochodem pełnym narkotyków uciekał przed policją

Samochodem pełnym narkotyków uciekał przed policją [FOTO]

9

Policjanci ze Świdnicy zatrzymali dwóch podejrzanych oraz zabezpieczyli prawie 3 kilogramy amfetaminy, a także marihuanę, tabletki ekstazy i mefedron, o łącznej wartości ponad 120 tys. złotych. Jeden z mężczyzn bezpośrednio przed zatrzymaniem uciekał policjantom, w efekcie uderzając swoim autem w ścianę budynku i zaparkowany obok pojazd.


Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, kilka dni temu sprawdzali informację, według której 21-letni mieszkaniec naszego miasta miał na dużą skalę zajmować się handlem środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi.

Policjanci jechali za mężczyzną, który poruszał się swoim samochodem, lecz na widok funkcjonariuszy rozpoczął ucieczkę, którą bardzo szybko zakończył wjeżdżając w ścianę budynku, przy okazji uszkadzając znak drogowy i zaparkowany obok pojazd. Mężczyzna został zatrzymany, a w jego samochodzie policjanci ujawnili amfetaminę.

Później przeszukano miejsce zamieszkania oraz garaż 21-latka, zabezpieczając kolejne ilości amfetaminy, a także marihuanę, tabletki ekstazy oraz mefedron. Mężczyzna miał również wagę oraz woreczki strunowe, służące do porcjowania narkotyków.

Policjanci ustalili i dotarli do osób, które kupowały narkotyki od zatrzymanego. W wyniku tych działań u 31-letniego mieszkańca jednej z podświdnickich wsi ujawniono dalsze partie niedozwolonych substancji. Mężczyzna także trafił do policyjnego aresztu.

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 3 kilogramy, czyli niemal 30 tys. porcji handlowych amfetaminy, ponad 1,4 tys. porcji marihuany, 221 tabletek ekstazy i ponad 0,5 kg mefedronu. Łączna wartość rynkowa tych środków to ponad 120 tys. złotych.

Obaj zatrzymani usłyszeli już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a 21-latek odpowie ponadto za udział w obrocie i udzielanie narkotyków innym osobom. Decyzją sądu został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy, na wyrok poczeka już zatem za kratami.

W stosunku do starszego z zatrzymanych prokurator zastosował natomiast dozór, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za nielegalne posiadanie znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi kara do 10 lat, a za udzielanie i udział w obrocie znacznymi ilościami takich środków – nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

/Źródło i zdjęcia KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułW piątek rozpoczynamy batalię o mistrzostwo kraju
Następny artykułMedalistka Mistrzostw Polski z wizytą u młodych judoków [FOTO, VIDEO]