Strona główna Sport Inne Medalistka Mistrzostw Polski z wizytą u młodych judoków

Medalistka Mistrzostw Polski z wizytą u młodych judoków [FOTO, VIDEO]

0

Na ostatnim majowym treningu w dojo UKS Judo Świdnica gościła utalentowana judoczka Kasia Demska – mistrzyni Polski młodziczek z roku 2016 oraz brązowa medalistka Mistrzostw Polski juniorów młodszych z tego roku.

Kasia trenuje od sześciu lat, trafiła na zajęcia judo, bo mama chciała by nieco schudła, a treningi judo były najbliżej wsi, w której mieszka. Tam wypatrzył ją trener Bartek Zamęcki i zaprosił do Sobótki. Miała wtedy 9 lat, dziś Kasia dzielnie reprezentuje barwy klubu Gwardia – Juwenia Wrocław i w dalszym ciągu jest pod opieką trenera Bartka.

Podczas treningu chętnie opowiadała o sobie i swojej wielkiej pasji jaką jest judo. Młodzi zawodnicy ze Świdnicy zasypali ją pytaniami o ulubione techniki, czas poświęcany na treningi, motywację i sportowe cele. Rodzice rónież mieli szansę na rozmowę i rozwianie swoich wątpliwości, szczególnie, co do możliwości pogodzenia nauki z intensywnym treningiem.
Oprócz rozmów, pod czujnym okiem Kasi i trenera świdniccy judocy doskonalili techniki, niektórzy, tak jak Karol Trzpil z klasy sportowej judo w SP 105, mieli szansę zmierzyć się z mistrzynią w bezpośrednim starciu.
Poprzedni artykułSamochodem pełnym narkotyków uciekał przed policją [FOTO]
Następny artykułJakim majątkiem dysponują świdniccy prezydenci i urzędnicy?