Strona główna Sport Piłka ręczna W piątek rozpoczynamy batalię o mistrzostwo kraju

W piątek rozpoczynamy batalię o mistrzostwo kraju

0

Hala na osiedlu Zawiszów gościć będzie w dniach 2-3 czerwca najlepszych piłkarzy ręcznych w kraju w kategorii juniorów młodszych. W tym czasie rozegrany zostanie Final Four, który zgromadzi na starcie cztery czołowe ekipy w Polsce – ŚKPR Świdnica, Wisłę Płock, Siódemkę Miedź Legnica i MTS Kwidzyn. 

W piątek, 2 czerwca odbędą się półfinały (ŚKPR – Wisła oraz Siódemka Miedź – MTS Kwidzyn), natomiast następnego dnia mecze o pierwsze i trzecie miejsce. Zestaw par półfinałowych w Final Four ustalony został na podstawie rozstawienia wynikającego z miejsc, z jakimi drużyny zakończyły turnieje półfinałowe.

Juniorzy młodsi ŚKPR-u Świdnica prowadzeni są przez trenerów Krzysztofa Terebuna i Patryka Dębowczyka. Większość graczy to absolwenci Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, a aktualnie uczniowie Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych, gdzie od września ubiegłego roku działa Międzyoddziałowa Klasa Sportowa. W drodze do elitarnego Final Four ŚKPR musiał przebrnąć aż przez pięć etapów rozgrywek i rozegrać 35 spotkań. Bilans tych gier to 29 zwycięstw i 6 porażek. Przypomnijmy. Po zdobyciu wicemistrzostwa Dolnego Śląska świdniczanie wygrali baraż o awans do rozgrywek centralnych. Następnie wygrali turnieje 1/16 w Zabrzu i 1/8 finału MP w Tarnowie oraz zajęli drugie miejsce na turnieju 1/4 MP w Łodzi.

Plan turniej finałowego Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Final Four. Świdnica (2-3 czerwca – hala na Zawiszowie):

Piątek, 2.06

godz. 17.00 ŚKPR Świdnica – Wisła Płock
godz. 18.20 uroczyste otwarcie turnieju
godz. 19.15 Siódemka Miedź Legnica – MTS Kwidzyn

Sobota, 3.06

godz. 15.00 mecz o 3. miejsce
godz. 17.00 mecz o 1. miejsce
godz. 18.20 uroczyste zakończenie turnieju

Poprzedni artykułŚwidnickie dzieciaki biją rekord w czytaniu [FOTO]
Następny artykułSamochodem pełnym narkotyków uciekał przed policją [FOTO]