Strona główna 0_Slider Piknik pełen talentów

Piknik pełen talentów [FOTO]

0

Młodzież, wyróżniona w konkursach – poetyckim, muzycznym, plastycznym, fotograficznym i sportowym, zaprezentowała się dziś swoje talenty na plenerze edukacyjnym w III Liceum Ogólnokształcącym w Świdnicy. Piknik z występami, wystawami, towarzyskim meczem piłki nożnej czy kiermaszem książek zakończył III edycję Powiatowego Przeglądu Talentów Młodzieży „nasTrójka”.
Pogoda dopisała na pikniku kończącym III już edycję Powiatowego Przeglądu Talentów Młodzieży „nasTrójka” pod hasłem „Pejzaże duszy”, organizowanego przez III LO w Świdnicy oraz Stowarzyszenie Sympatyków i Absolwentów Trójki „SATelita”.

Wydarzenie dało okazję nagrodzenia i przedstawienia szerszej publiczności utalentowanych uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych ze Świdnicy i nie tylko, którzy wczoraj wzięli udział w różnych konkursach i warsztatach. Na świeżym powietrzu świdniczanie mieli możliwość zobaczenia najlepszych prac malarskich, wierszy oraz fotografii, a także wysłuchania chociażby najzdolniejszych wokalistek.

Na plenerze nie zabrakło dodatkowych atrakcji jak chociażby towarzyskiego meczu piłkarskiego między młodzieżą a samorządowcami, kiermaszu książek czy stoiska z słodkościami.

A kto otrzymał nagrody? W tym roku spośród 100 uczestników konkursów jury postanowiło wyróżnić:

w konkursie plastycznym – I miejsce – Emilia Ciereszyńska z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie, II miejsce – Renata Golasz z III LO w Świdnicy, III miejsce na równi – Julia Rewucka z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie oraz Alicja Skwierczyńska z III LO w Świdnicy; wyróżnienia – Ewelina Dudzic z II LO w Świdnicy, Iga Bartecka z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie oraz Anna Angierman z III LO w Świdnicy;

w konkursie poetyckim – I miejsce – Natalia Męczywór, II miejsce – Ewelina Zaborska, III miejsce – Magdalena Kalinowska; wyróżnienie – Wiktoria Słomińska;

w konkursie fotograficznym – Grand Prix – Aleksandra Frankowska z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, wyróżnienia – Szymon Kubatek z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, Oliwia Kutyba z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy oraz Aleksandra Kośna z Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum w Świdnicy;

w konkursie piosenki – I miejsce – Julia Kretowicz z III LO w Świdnicy, II miejsce – Alicja Kubik z Katolickiego Niepublicznego Gimnazjum w Świdnicy, III miejsce – Wiktoria Słomińska; wyróżnienie – Katarzyna Szulc z Zespołu Gimnazjów nr 3 w Dzierżoniowie.

Tekst: AN
Zdjęcia: Artur Ciachowski

Poprzedni artykułTo był fałszywy alarm [FOTO]
Następny artykułMieszkańcy walczą o utwardzenie drogi. W unoszącym się kurzu nie da się żyć [FOTO]