Strona główna 0_Slider Piesza, a nawet rowerowa… Procesje Bożego Ciała ruszą ulicami Świdnicy

Piesza, a nawet rowerowa… Procesje Bożego Ciała ruszą ulicami Świdnicy

2

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w tym roku obchodzona będzie jutro. W procesjach z Najświętszym Sakramentem wierni i duchowni przejdą między ołtarzami ustawionymi w okolicach świątyń. W związku z Bożym Ciałem w Świdnicy nastąpią chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym.
Wierni tego dnia szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę oraz przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Boże Ciało ma charakter dziękczynny i radosny. W Polsce obchodzi się ją w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, jest to święto ruchome, wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. Udział w procesji traktowany jest jako publiczne wyznanie wiary.

Podczas trwania procesji spodziewane są chwilowe utrudnienia w ruchu drogowym. W związku z orszakami procesyjnymi policja nie planuje zamknięcia żadnej dróg.

Największa procesja z parafii katedralnej i parafii pw. św. Józefa odbędzie się w centrum Świdnicy. Orszak procesyjny wyruszy po mszy św. pod przewodnictwem biskupa Ignacego Deca zaplanowanej na godz. 10.00 w świdnickiej katedrze. W godz. od 10.45 do 12.30 wierni i duchowni przejdą od pl. Jana Pawła II ul. Daleką, Pułaskiego przez Rynek, Grodzką, Zamkową i Kotlarską do kościoła pw. św. Józefa.

Parafia św. Stanisława i św. Wacława zorganizowała także procesję rowerową, która rozpocznie się o godz. 12.30 na terenie świdnickiego OsiRu. Orszak przejedzie przez Kraszowice, Bystrzycę Dolną, Witoszów, Komorów, Milikowice, Witków, Stary Jaworów, Bolesławice, Nowice do Wierzbnej. Zakończenie rowerowej procesji nastąpi około 16.30.

Na Zarzeczu procesja parafii pw. Miłosierdzia Bożego ruszy po mszy św. zaplanowanej na godz. 9.00. Tradycyjnie dwa ołtarze ustawione będą na os. Zarzecze i dwa na os. Kolonia. Procesja rozpocznie się o godz. 9.40 i poprowadzona zostanie ulicami – Rolniczą, Kopernika, Przemysłową, Reja, Wileńską i Mazowiecką. Jej zakończenie nastąpi około 11.30.

Uroczyste nabożeństwo z procesją w parafii pw. św. Andrzeja Boboli rozpocznie się o godz. 9.00. Wierni przejdą ulicami – Leśną, Świętojańską, Mierniczą i Wałbrzyską.

Na osiedlu Zawiszów procesja z kościoła pw. Ducha Świętego wyruszy po mszy Św. o godz. 10.45. Wierni około godz. 11.30 przejdą ulicami – Kazimierza Wielkiego, B. Śmiałego, B. Krzywoustego, B. Stęczyńskiego, H. Pobożnego, W. Łokietka, J. Długosza z powrotem do kościoła. Jej zakończenie nastąpi około godz. 14.30.

Na Osiedlu Młodych procesja z parafii Najświętszej Marii Panny Królowej Polski wyruszy około godz. 10.00 tuż po mszy św. zaplanowanej na godz. 9.00. Jej trasa będzie wiodła ulicami – Wyszyńskiego, Marcinkowskiego, E. Platter i Waryńskiego. Zakończenie procesji nastąpi około godz. 12.00.

W parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Świdnicy procesja rozpocznie się po mszy św. o godz. 10.00. W godz. od 11.00 do 12.30 przejdzie ulicami – Zieloną, Śląską, Sadową i Przyjaźni.

Tekst: AN

Poprzedni artykułNajlepsi hokeiści na rolkach zagrają w Świdnicy!
Następny artykułAlchemicy w pętli życia [FOTO/WIDEO]