Strona główna 0_Slider Najlepsi hokeiści na rolkach zagrają w Świdnicy!

Najlepsi hokeiści na rolkach zagrają w Świdnicy!

0

W Świdnicy rozdane zostaną medale Mistrzostw Polski w hokeju na rolkach. Finałowe zawody z udziałem ośmiu najlepszych zespołów w kraju będą ostatnim testem przed świdnicką częścią The World Games 2017. Od 23 do 25 czerwca w wyremontowanej hali lodowiska kibice zobaczą aż 20 meczów. Na wszystkie jest wstęp wolny!

W szranki staną drużyny: CCM Mad Dogs Sopot, Bombers Malbork, Marsjanie Opole, Tempish Polonia Bytom, Team Hockey Łódź, MadMag Naprzód Janów Katowice, Czarne Pantery Cieszyn i LUCE Powerslide Bielsko-Biała. Finaliści zostali wyłonieni w drodze turniejów eliminacyjnych, w których brało udział czternaście drużyn. Wywalczonego przed rokiem tytułu mistrzowskiego będą bronić hokeiści z Bytomia.

Hokej na rolkach jest młodszym bratem bardziej znanej odmiany na lodzie. Obie dyscypliny są podobne, ale są i różnice. Na rolkach gra się na specjalnej podłodze. Nieco mniejsze są bramki, a na placu gry przebywają drużyny liczące po pięciu, a nie po sześciu zawodników. Też gra się za to krążkiem, ale nie jednolitym i kauczukowym, a wykonanym z plastiku i wzbogaconym o specjalne wypustki. W hokeju na rolkach nie ma spalonych i uwolnień, nie można też grać „ciałem”, a mecz trwa dwie, a nie trzy części po 20 minut każda. Za to statystycznie pada dużo więcej goli…

Dyscyplina jest coraz bardziej popularna, także w Polsce. – W czternastu klubach mamy 293 licencjonowanych zawodników. Na ostatnich mistrzostwach świata nasza reprezentacja zajęła bardzo wysokie 9. miejsce w stawce 22 drużyn. Między innymi pokonaliśmy Szwedów. Mistrzami świata zostali Czesi, druga była Kanada, a trzecia Francja. W kadrach drużyn klubowych i kadry narodowej są czołowi polscy zawodnicy „lodowi”: Maciej Urbanowicz, Paweł Dronia czy Bartłomiej Bychawski – mówi Adam Rozenberg, przewodniczący komisji Hokeja na Rolkach Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich.

Do udziału w imprezie zachęca dyrektor Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Jerzy Żądło. – Zapowiada się bardzo ciekawe sportowe wydarzenie, jakiego w Świdnicy jeszcze nie było. Serdecznie zapraszam do odwiedzin naszego obiektu i poznania tej dyscypliny sportu. Jestem pewny, że emocji nie zabraknie. Na wszystkie mecze jest wstęp wolny.

Mistrzostwa Polski w hokeju na rolkach będą ostatnim testem obiektu lodowiska i organizatorów przed świdnicką częścią The World Games Wrocław 2017. Przypomnijmy, że w Świdnicy rozdane zostaną medale właśnie w hokeju na rolkach (w turnieju zagra reprezentacja Polski) oraz jeździe figurowej na wrotkach. TWG odbędzie się od 20 do 30 lipca we Wrocławiu, Świdnicy, Jelczu-Laskowicach, Trzebnicy i Szymanowie. Będzie to największa impreza sportowa organizowana w Polsce. W liczbach to 31 sportów, 26 obiektów i około 4 tysięcy sportowców z ponad 100 krajów.

Mistrzostwa Polski w hokeju na rolkach Terminarz gier
Świdnica, hala lodowiska, ul. Śląska 35

Piątek, 23.06
Mecze grupowe: 15.00, 16.15, 18.00, 19.15
Ceremonia otwarcia: 17.30

Sobota, 24.06
Mecze grupowe: 9.00, 10.15, 11.30, 12.45, 14.00, 15.15, 16.30, 17.45
Baraże o półfinał: 19.00, 20.15

Niedziela, 25.06
9.00 – mecz o 7. miejsce
10.15 – mecz o 5. miejsce
11.30 – półfinał
12.45 – półfinał
14.45 – mecz o 3. miejsce
16.00 – mecz o 1. miejsce
17.30 – ceremonia zakończenia, dekoracja

Wstęp wolny

Poprzedni artykułNowy rentgen dla pacjentów
Następny artykułPiesza, a nawet rowerowa… Procesje Bożego Ciała ruszą ulicami Świdnicy