Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nowy rentgen dla pacjentów

Nowy rentgen dla pacjentów

0

Samorząd województwa wybrał 37 dolnośląskich ośrodków zdrowia, które otrzymają w sumie 68 milionów złotych na modernizację i zakup specjalistycznego sprzętu medycznego. Wśród nich jest świebodzicka przychodnia samorządowa.


Pieniądze pochodzą z konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i zostały rozdysponowane głównie wśród ośrodków związanych z opieką podstawową (POZ) i ambulatoryjną (AOS). Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. W sumie złożonych zostało 71 wniosków. Ostatecznie, po ocenie merytorycznej i formalnej zarząd województwa zdecydował o wsparciu 37 najlepszych projektów. Wśród nich znalazł się projekt SP ZOZ Miejskiej Przychodni Zdrowia w Świebodzicach.

– Projekt dotyczył dofinansowania zakupu aparatu RTG, USG oraz platformy osobowej – wylicza Adrian Szewczyk, dyrektor MOZ. – Opiewa na kwotę ponad 1 000 000 zł, z czego po weryfikacji możliwe jest zrefundowanie do 85% z funduszy unijnych. Mamy nadzieję, że dzięki temu  uda się wymienić aparat RTG na nowoczesne, w pełni cyfrowe urządzenie, oraz wymienić wyeksploatowaną windę. Projekt przewiduje tez zakup kolejnego aparatu USG. Diagnostyka tym sprzętem staje się normą i kolejne urządzenie ułatwi dostęp do tego rodzaju badań – podkreśla Adrian Szewczyk.

/Źródło UM w Świebodzicach/

Poprzedni artykułLiteracki spacer po Świdnicy i okolicach
Następny artykułNajlepsi hokeiści na rolkach zagrają w Świdnicy!