Strona główna 0_Slider Alchemicy w pętli życia

Alchemicy w pętli życia [FOTO/WIDEO]

0

Młodzi alchemicy wyszli poza mury świdnickiego teatru i w plenerowym pokazie „Pętla” prowokowali do zastanowienia nad tempem życia. Nowy happening stworzony w oparciu o zajęcia z ruchu scenicznego z Tomaszem Dajewskim z pewnością zaskoczył wczoraj nie jednego przechodnia.
Po pokazie „Kultura fizyczna” w dwóch odsłonach prezentowanym w świdnickiej bibliotece, tym razem młodzi alchemicy wyszli na ulice, by zaskakiwać formą i treścią nie tylko przypadkowych przechodniów. W ulicznym „spektaklu” pod tytułem „Pętla” młodzież zmuszała do refleksji nad życiem i jego tempem. Alchemicy pokazali jak wygląda zapętlony do nieskończoności, wypełniony do cna i wycięty z szablonu, dzień everymena.
Nowy happening powstał w oparciu o zajęcia z Tomaszem Dajewskim, instruktorem ruchu scenicznego, specjalizującym się w etiudach, mimodramach oraz pantomimie klasycznej. – „Pętla” jest działaniem happeningowym, parateatralnym, które jest rezultatem kilku spotkań z młodzieżą i rodzajem eksperymentu, polegającego na poszukiwaniu przestrzeni do komunikacji. Nie mniej grupa jest już skażona teatrem, co znacznie ułatwia nam znalezienie wspólnego języka. Natomiast samo działanie staraliśmy się umocować w codzienności i wystartować od myśli nad wyglądem naszego współczesnego, galopującego życia, a jednocześnie zastanowić się i zadać sobie retoryczne pytanie – czy na chwilę nie warto czasem się zatrzymać? – mówi Tomasz Dajewski.

Kolejny pokaz warsztatowy już za tydzień. W piątek, 23 czerwca o godz. 18.30 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury na finale przed wakacjami zaplanowano pokaz „Książę Niezłom” według sztuki Mateusza Pakuły oraz rozstrzygnięcie konkursu na sztukę teatralną. Wstęp wolny.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński
Wideo: Mariusz Ordyniec

Poprzedni artykułPiesza, a nawet rowerowa… Procesje Bożego Ciała ruszą ulicami Świdnicy
Następny artykułNiebezpieczna „pułapka” przy kompleksie rekreacyjnym