Strona główna 0_Slider Od wtorku rusza remont ulicy Przyjaźni

Od wtorku rusza remont ulicy Przyjaźni [MAPA OBJAZDÓW]

3

6 czerwca ulica Przyjaźni w Świdnicy zostanie zamknięta. Rozpocznie się 1 etap prac polegający na wyłączeniu z ruchu tej ulicy od skrzyżowania z ul. Kraszowicką do skrzyżowania z ul. Śląską – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy.

Z uwagi na istniejące ograniczenia w ruchu pojazdów na ul. Śląskiej, wyznaczono dwie trasy objazdowe dla pojazdów, które zmieszczą się pod wiaduktem kolejowym oraz dla tych które muszą ten obiekt ominąć.

W trakcie przebudowy wykonana zostanie nowa konstrukcja i poprawiona geometria  jezdni, ulica zostanie wyposażona w obustronne chodniki, nowe oświetlenie, powstaną dwie zatoki autobusowe. Równocześnie będą trwały prace związane z porządkowaniem infrastruktury technicznej. Koszty zadania to 2 026 000 zł, z czego 50%  stanowi dotacja z programu przebudowy dróg lokalnych.

MAPA OBJAZDÓW. KLIKNIJ!

Planowany termin zakończenia prac wyznaczono na 31 października br.  Po wprowadzeniu 2 etapu zadania, trasy objazdowe będą modyfikowane. Zamknięte wtedy zostanie skrzyżowanie ulic Śląska – Przyjaźni – Słowiańska, gdzie zakres prac będzie znacznie mniejszy.

/Źródło i zdjęcie UM Świdnica/

Poprzedni artykułKanonada strzelecka Polonii-Stali w Świebodzicach [FOTO]
Następny artykułPodzielili darowizny dla ofiar katastrofy