Strona główna Sport Piłka nożna Kanonada strzelecka Polonii-Stali w Świebodzicach

Kanonada strzelecka Polonii-Stali w Świebodzicach [FOTO]

0

Bardzo wysokim zwycięstwem świdnickiej Polonii-Stali zakończyło się wyjazdowe spotkanie z Victorią Świebodzice. Podopieczni Tomasza Oleksego i Mariusza Miętkiewicza wygrali aż 6:1. To siódmy z rzędu triumf biało-zielonych w rozgrywkach grupy wschodniej IV ligi.

Już pierwsze minuty pokazały, że gospodarzom będzie niezwykle trudno o punkty z dobrze prezentującymi się przyjezdnymi. W 5. minucie Wojciech Szuba zdecydował się na potężne uderzenie z 25 metrów nie dając szans na skuteczną interwencję Fabianowi Chrebeli. Kilkadziesiąt sekund później powinien podwyższyć Robert Myrta, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Chwilę później znaleźliśmy się jednak na dwubramkowym prowadzeniu. Szuba wypatrzył Kamila Szczygła, a ten precyzyjnym strzałem trafił na 2:0. Świdniczanie nie rezygnowali z dalszych ataków, a miejscowi byli całkowicie bezradni, nie mając recepty na dłuższą wizytę na połowie swoich przeciwników. W 34. minucie było już 3:0 dla Polonii-Stali, Maciej Mazanka świetnie dograł do Roberta Myrty, a ten po raz trzeci w tym pojedynku zmusił bramkarza Victorii do kapitulacji. Jeszcze przed przerwą skutecznie rzut karny wykorzystał Wojciech Szuba i do szatni obie ekipy schodziły przy wyniku 4:0 dla gości.

Po przerwie biało-zieloni zwolnili nieco tempo, lecz w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na murawie. W 72. minucie jeden z nielicznych wypadów gospodarzy pod bramkę strzeżoną przez młodziutkiego Kacpra Szczepaniuka (rocznik 2000) zakończył się golem. Na 1:4 strzelił Krzysztof Szymańczak, ale ostatnie słowa należały do przyjezdnych. Piotr Rojek zaliczył samobójcze trafienie, a rezultat pojedynku na 6:1 ustalił Robert Myrta.

Victoria Świebodzice – Polonia-Stal Świdnica 1:6 (0:4)

Victoria: Chrebela, Błaszczak, Struski, Rojek, Andrzejewski, Słapek, Meges (72′ Weber), Borowiec, Satyła, Grzesiak, Laskowski (64′ Szymańczak)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Kozachenko, Jędrasiewicz, Klemiński (65′ Białas), Ł. Kot (67′ Kopacz), Łuszkiewicz, Szczygieł, Szuba, Mazanka, Jagieła, Myrta

/FOTO: Artur Ciachowski/