Strona główna 0_Slider Marsjanie Opole ze złotem Mistrzostw Polski!

Marsjanie Opole ze złotem Mistrzostw Polski! [FOTO]

0

Dobiegły końca zmagania związane z Mistrzostwami Polski w hokeju na rolkach. Na najwyższym stopniu podium na terenie świdnickiego lodowiska stanęli zawodnicy Marsjan Opole, którzy w wielkim finale pokonali 4:2 TMH Polonię Bytom. Zawody były ostatnim sprawdzianem przed 10. Światowymi Igrzyskami Sportowymi The World Games, które w dniach 20-30 lipca odbędą się we Wrocławiu, ale także i w Świdnicy.

W finale pocieszenia lepsi okazali się hokeiści CCM Mad Dogs Sopot, którzy w starciu o brąz ograli MadMag Naprzód Janów Katowice. Na starcie imprezy, która rozegrana została w dniach 23-25 czerwca na terenie świdnickiego lodowiska, oprócz wyżej wymienionych zespołów wystąpili jeszcze zawodnicy reprezentujący barwy Czarnych Panter Cieszyn, Team’u Hockey Łódź, LUCE Powerslide Bielsko-Biała i ekipy Bombers Malbork.

Wielka szkoda, że ranga zawodów (Mistrzostwa Polski) miała się niestety nijak do frekwencji kibiców zasiadających na trybunach świdnickiego obiektu. Tylko ostatniego dnia rywalizacji hokeistów przyglądało się nieco więcej fanów, ale osiągnięte liczby są z pewnością dalekie od oczekiwań organizatorów, jak i samych uczestników imprezy. Miejmy nadzieję, że podczas lipcowego The World Games będzie lepiej. Przypomnijmy, że w Świdnicy odbędą się zawody w dwóch dyscyplinach: jeździe figurowej na wrotkach (22-23.07) i właśnie hokeju na rolkach (25-29.07). W turnieju z udziałem ośmiu drużyn zagrają też Polacy.

/FOTO: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułWakacyjne kino z CINEMA3D [KONKURS]
Następny artykułBezmyślność mogła doprowadzić do tragedii