Strona główna 0_Slider Las w sercu Świdnicy

Las w sercu Świdnicy [FOTO]

0

Bogactwo polskiej przyrody prezentuje na świdnickim Rynku 17 jednostek Lasów Państwowych. W formie edukacyjnych zabaw i konkursów z nagrodami, leśnych ścieżek czy pokazów ptaków drapieżnych dzieci odkrywają piękno natury. Dodatkowymi atrakcjami są występy artystyczne i stoiska z regionalnymi produktami.
W sercu Świdnicy znów zagościł las z zagrodą niestety bez dzików, ale z drapieżnymi ptakami jak sowy czy sokoły, a także pokazowym ulem.
Dla najmłodszych 17 jednostek Lasów Państwowych przygotowało mnóstwo gier i zabaw, a także konkursów z nagrodami, dzięki którym mogą poznać bogactwo polskiej przyrody. – Przygotowaliśmy skręcanie budek lęgowych, schronów dla nietoperzy. Na naszym stoisku można zrobić sobie medal z drewna lub przesadzić sadzonkę świerku – mówi Bartłomiej Dymek z Nadleśnictwa Kamienna Góra. – Chcemy pokazać dzieciom, co się dzieje w lesie, czym się zajmujemy, co możemy w lesie spotkać i czym nas las obdarowuje – dodaje Mariola Miśkiewicz z Nadleśnictwa Jugów.
Na wydarzeniu nie brakuje edukacyjnych ścieżek leśnych, ścianki z dzikiem do fotografowania czy sadzonek, które rozdają leśnicy. – Podczas Święta Dzika promujemy Lasy Państwowe. Raz do roku przychodzimy do centrum miasta, by  pokazać co leśnicy na co dzień robią. Chcemy także mieszkańców Świdnicy zachęcić wydarzeniem do spacerowania po lasach i korzystania z piękna naszej przyrody – stwierdza Jan Dzięcielski, zastępca dyrektora ds. rozwoju w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu.
Święto Dzika, któremu towarzyszą dodatkowe wydarzenia jak chociażby występy artystyczne czy koncerty potrwa do godz. 18.00.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚwidnicka drużyna zwyciężyła w konkursie matematycznym [FOTO]
Następny artykułKreatywny Dzień Dziecka trwa w Galerii Świdnickiej [FOTO]