Strona główna Wydarzenia Świdnica Świdnicka drużyna zwyciężyła w konkursie matematycznym

Świdnicka drużyna zwyciężyła w konkursie matematycznym [FOTO]

0

Laur zwycięstwa w VII Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym w Łowiczu zdobyła drużyna powiatu świdnickiego. W skład jej wchodzą Alicja Kot i Zuzanna Brzóska z I LO w Świdnicy, Jakub Pawłowski z II LO w Świdnicy i Michał Spisak z ZSM w Świdnicy. Świdniccy uczniowie przywieźli ze sobą mnóstwo nagród.
VII Międzypowiatowym Konkursie Matematycznym odbył się w dniach od 31 maja do 1 czerwca w Łowiczu. W rywalizacji indywidualnej i drużynowej z powiatami – kartuskim, łowickim i tatrzańskim zmierzyła się także świdnicka reprezentacja w składzie – Alicja Kot i Zuzanna Brzóska z I LO w Świdnicy, Jakub Pawłowski z II LO w Świdnicy i Michał Spisak z ZSM w Świdnicy.

W etapie indywidualnym na pierwszym miejscu był świdnicki uczeń II LO Jakub Pawłowski, na drugim – Alicja Kot ze Świdnicy i Dagmara Damps z Kartuz. Na podium stanęli również Zuzanna Brzóska ze Świdnicy i Kacper Pałczyński z Łowicza.

W etapie drużynowym, który odbył się drugiego dnia konkursu zwyciężyła drużyna powiatu świdnickiego, zdobywając pierwsze miejsce. – Serdecznie gratulujemy naszej drużynie i cieszymy się z tego, że tak tęgie matematyczne umysły mieszkają w naszym powiecie – mówi Małgorzata Bogusłwaska-Kurzawa z ZSM w Świdnicy.

Podczas pobytu w Łowiczu młodzież uczestnicząca w zmaganiach konkursowych mogła się lepiej poznać i zaprzyjaźnić, spędzając wspólnie czas na zwiedzaniu okolicy. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć Łowicz, Muzeum- Pałac i Park w Nieborowie oraz Ogród Arkadyjski Heleny Radziwiłłowej w Arkadii.

Powiat łowicki ufundował wspaniałe nagrody dla zwycięzców Konkursu. Nagrodą za I miejsce był laptop, za II miejsce tablet, a zdobywcy I miejsca drużynowo otrzymali słuchawki bezprzewodowe. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali przepiękne zestawy łowickich pamiątek.

/ZSM w Świdnicy/

Poprzedni artykułHey na dobry początek Dni Świdnicy 2017 [FOTO]
Następny artykułLas w sercu Świdnicy [FOTO]