Strona główna Kultura Hey na dobry początek Dni Świdnicy 2017

Hey na dobry początek Dni Świdnicy 2017 [FOTO]

1

Kasia Nosowska zachwycona Świdnicą, a tłumy świdniczan z pewnością zadowolone z koncertu jednego z najważniejszych polskich zespołów rockowych. Hey grający już od 25 lat zabrzmiał znakomicie i stanowił dobry początek tegorocznych Dni Świdnicy 2017.
Jest taki weekend raz w roku, kiedy teren świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zamienia się w miasteczko rozrywki. Tuż przy lodowisku na dzieci czekają karuzele, kule wodne, trampolina czy dmuchane zjeżdżalnie. Natomiast alejki prowadzące do sceny wypełnione są stoiskami gastronomicznymi oraz jarmarcznymi bibelotami.
Jedną z największych atrakcji święta miasta są koncerty. W tym roku na początek odwiedzający miejską imprezą mogli obejrzeć występ młodzieży ze świdnickich gimnazjów, która uczestniczyła w warsztatach „Hip-Hop na wakacje”. Zajęcia miały na celu ukazanie młodym ludziom twórczej alternatywy wobec bezczynnego spędzania czasu. Powstała na niej twórczość pod okiem Roya Bennetta, Marcina Wawrzynowicza, Piotra Małeckiego oraz autora projektu Krzysztofa Witkowskiego, którą z entuzjazmem młodzi świdniczanie prezentowali wczoraj na scenie.
W koncertową atmosferę pełną pozytywnym wibracji wprowadził Roy Bennet Group. Zespół lidera i basisty Krzysztofa Witkowskiego, który do współpracy zaprosił doborowy skład muzyków oraz brytyjskiego wokalistę pochodzącego z Jamajki Roya Bennetta zaprezentował spektrum brzmieniowej różnorodności. Muzycy zarażali energią i optymizmem w kompozycjach stanowiących mieszkankę soulu, funku, r&b i jazzu.
Tuż przed finałowym, piątkowym koncertem wystąpiła kapela FairyTailshow z Ząbkowic Śląskich, która dała się poznać chociażby w V edycji talent show „Must Be The Music. Tylko Muzyka”. Młodemu zespołowi nie można odmówić żywiołowego grania z pogranicza rocka i dobrego kontaktu z publicznością.
Największym zainteresowaniem cieszył się wczoraj koncert grupy Hey. Na jednym z najbardziej znaczących zespołów rockowych w Polsce z wokalistą Katarzyną Nosowską bawiły się tłumy fanów nie tylko ze Świdnicy. – Za każdym razem, gdy przyjeżdżamy do was, i prywatnie, i z koncertem, to muszę to powiedzieć, że jest to przepiękne miasto – witała się z publicznością Katarzyna Nosowska, której nie brak charyzmy, dystansu do siebie i poczucia humoru. Na koncercie zabrzmiały zarówno nowsze utwory z płyty „Błysk” jak i starsze kawałki z wcześniejszych albumów „Sic!” czy „Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!”.

Co dziś w programie?
Na Rynku:
12:00 – 18:00 – Święto Dzika
12:00 – występ „Rozśpiewanych Dzieciaków Gminy Świdnica”
13:00 – Majka Jeżowska
14:30 – „Muzyczny spacer po Świdnicy” – koncert w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli świdnickiej Szkoły Muzycznej I stopnia
16:00 – pokaz zumba dance
16:30 – występy – Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” oraz Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”

OSiR, ul Śląska 35 – bilet 3 zł:
19:00 – Trzy Gitary
20:30 – Electric Roosters
21:30 – Blue Cafe

Tekst: AN
Zdjęcia: Artur Ciachowski

Poprzedni artykułWeekendowy Magazyn Swidnica24.pl
Następny artykułŚwidnicka drużyna zwyciężyła w konkursie matematycznym [FOTO]