Strona główna Wydarzenia Strzegom Jubileuszowy festyn z zespołem Kombi

Jubileuszowy festyn z zespołem Kombi [FOTO]

0

Już po raz dwudziesty mieszkańcy gminy Strzegom mieli okazję do wspólnej zabawy podczas corocznego festynu, który odbył się z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 4 czerwca na parkingu OSiR-u. Zabawę nie tylko dla najmłodszych, ale dla całych rodzin, zapewnili organizatorzy – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Strzegomiu, Gimnazjum nr 2 w Strzegomiu, Parafia Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej oraz Siostry Elżbietanki ze Strzegomia.
Uczestników festynu przywitali burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta i organizatorzy wydarzenia. Gorącymi rytmami Zumby porwała wszystkich do tańca Alicja Janicka. Na estradzie prezentowały się kolejno niezwykle barwne zespoły taneczne ze strzegomskich przedszkoli nr 2, 3 i 4. Po raz pierwszy na scenie gościnnie wystąpił zespół taneczny z czeskiej szkoły z miasta partnerskiego Horice. Przy wtórze muzyki klasycznej, folkowej czy rockowej prezentowały się kolejne grupy taneczne, które wyróżniały się choreografią i kostiumami – zespół folklorystyczny „Kostrzanie”, Akademia Ruchu i Tańca „Bans”, świdnickie zespoły taneczne z MDK i ŚOK, Czas, Mały Jubilat, Second Hand pod kierunkiem Lubomira Schmidta i Anny Trzeciak. Występy młodych artystów niestety przewał deszcz.

Po niespełna godzinie udało się ponownie zaprosić widzów przed scenę, na której zaprezentował się Zespół Ewangelizacyjny Effatha – schola parafialna im. Ojca Pio. Festynową atmosferę coraz bardziej rozgrzewali organizatorzy, którzy przeprowadzili losowanie nagród w corocznej loterii fantowej. Los uśmiechnął się do wielu szczęśliwców, którzy wygrali m. in. rowery, sprzęt sportowy, elektroniczny czy talony do sklepów i punktów usługowych. Po losowaniu nadszedł czas na koncert gwiazdy polskiej estrady – zespołu KOMBI z jego założycielem Sławomirem Łosowskim. Publiczność bawiła się przy przebojach takich jak – „Słodkiego miłego życia”, „Kochać cię – za późno”, „Nie ma zysku” czy „Black and White”.

Estradowym występom towarzyszyło wiele atrakcji m.in. pokaz samochodów rajdowych, prezentacja sprzętu wojskowego i policyjnych motocykli, stanowisko kryminalistyczne, rowerowy tor przeszkód i znakowanie rowerów. Swoje umiejętności zaprezentowali także młodzi sportowcy ze strzegomskiej sekcji taekwondo i judo.

Na festynie można także było poddać się badaniu ciśnienia, skorzystać z darmowych porad dietetycznych i kosmetycznych czy z narkogogli, alkogogli oraz smokolizera.

Niesłabnącą popularnością od wielu lat na festynie cieszą się konkursy dla dzieci i ich rodzin. W tym roku można było sprawdzić swoich sił w rywalizacjach plastycznych i profilaktycznych, turnieju rodzinnym, turnieju tenisa stołowego i meczu piłki siatkowej, rozgrywkach szachowych, a także grach i zabawach sportowych. Stowarzyszenie „Copernicus” zorganizowało też warsztaty malarskie w plenerze i malowanie twarzy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się układanie mozaiki ze strzegomskiego granitu przygotowane przez Fundację Bazalt. Wielką atrakcją dla najmłodszych było niewątpliwie wesołe miasteczko ze zjeżdżalnią, dmuchanym zamkiem i trampoliną, a także balony, wata i popcorn.

Oprócz uczty duchowej było także coś dla ciała. Tradycyjnie Rada Parafialna oferowała smakołyki z grilla, domowy smalec i grochówkę. Siostry Elżbietanki sprzedawały wspaniałe domowe ciasta, przygotowane przez rodziców obydwu szkół, którzy także z niesłabnącym zaangażowaniem sprzedawali losy do wieczornej loterii fantowej.

/Organizatorzy XX Festynu Dziecięcego/

Poprzedni artykułRadny Janusz Solecki
Następny artykułAP Świdnica na podium w Czechach