Strona główna Sport Piłka nożna AP Świdnica na podium w Czechach

AP Świdnica na podium w Czechach

1

Dużym sukcesem Akademii Piłkarskiej Świdnica zakończył się występ w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim Prague Strahov Cup 2017 rozgrywanym w stolicy Czech. Na starcie turnieju znalazły się 123 drużyny z 10 krajów, startujące w aż 10 kategoriach wiekowych.

Dziesięciolatkowie z AP Świdnica zaprezentowali się świetnie, grając w składzie: Aleksander Jarosz, Piotr Michalski, Damian Rosada, Kamil Grzelak, Marek Kaźmierczak, Igor Gosztyla, Borys Szopa, Maciej Radaj i gościnnie Patryk Szeremeta (MKS Polonia-Stal Świdnica). Podopieczni Artura Sary rozegrali w sumie sześć pojedynków. Świdniczanie ulegli wysoko w półfinale 0:5 niemieckiemu TSV Plattenhardt (późniejszy triumfator imprezy). W meczu o trzecie miejsce pewnie pokonaliśmy czeski Slavoj Vysehrad 6:0 i zostaliśmy ostatecznie sklasyfikowani na trzecim miejscu w stawce dziesięciu drużyn rywalizujących w kategorii U-10. To nie pierwszy sukces ekipy AP Świdnica. W ubiegłym roku nasi piłkarze zajęli drugą lokatę podczas turnieju Wrocław Trophy (kategoria U-9).

W Czechach wystąpił także drugi zespół Akademii Piłkarskiej Świdnica – kategoria U-12. Po sobotnich meczach udało nam się wyjść z grupy, ale niedziela nie była już tak udana. W ćwierćfinale ulegliśmy 0:4 niemieckiemu Radebeuler BC 08, później 0:1 UKS-owi AS Czepiń, a w meczu o siódme miejsce zwyciężyliśmy po rzutach karnych  TSV Lüdenscheid z Niemiec.

Poprzedni artykułJubileuszowy festyn z zespołem Kombi [FOTO]
Następny artykułKudłata piękność do adopcji [Aktualizacja]