Strona główna 0_Slider Dzień dawcy szpiku po raz drugi w Świdnicy

Dzień dawcy szpiku po raz drugi w Świdnicy

0

Świdnickie Forum Rozwoju przy wsparciu Fundacji DKSM po raz drugi współorganizuje Dzień Dawcy Szpiku w Świdnicy.  Osoby, które chcą zostać zarejestrowane w bazie danych potencjalnych dawców są zaproszone w sobotę, 10 czerwca w godzinach 15:00-20:00 do Galerii Świdnickiej przy ulicy Westerplatte 29 w Świdnicy.

W Polsce zarejestrowanych jest ponad 1,1 milion Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych, z czego w bazie Fundacji DKMS ponad 1 milion. Na całym świecie zarejestrowanych jest ponad 30 milionów potencjalnych dawców.  Mimo to poszukiwanie bliźniaka genetycznego jest bardzo trudne. Dla wielu pacjentów wciąż nie można znaleźć osoby, która mogłaby uratować ich życie. Każdy kolejny dawca to więcej szans na znalezienie genetycznego bliźniaka.

Aby zostać potencjalnym dawcą, przyjdź do punktu rejestracyjnego z dowodem osobistym, wypełnij pakiet rejestracyjny zawierający formularz i pałeczki do pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej części policzka. Cały proces trwa ok.10 minut – zachęcają organizatorzy. Następnie komplet zostanie przesłany do fundacji DKMS. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, fundacja wysyła potwierdzenie rejestracji oraz kartę dawcy. Cały proces rejestracyjny trwa około 3-4 miesięcy.

/Źródło Świdnickie Forum Rozwoju/

Poprzedni artykułCo grają w kinie? [REPERTUAR CINEMA 3D]
Następny artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz rozrywek