Strona główna 0_Slider W Świdnicy powstaje centrum sportów plażowych

W Świdnicy powstaje centrum sportów plażowych

3

Dla wszystkich, którzy lubią grę na piachu lub chcą bliżej poznać te dyscypliny mamy dobrą wiadomość. Już wkrótce na obiektach Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji będzie można spróbować swoich sił w plażowej odmianie siatkówki, piłki ręcznej lub rozegrać mecz beach soccera czyli plażowej piłki nożnej!

Usytuowane przy ulicy Śląskiej centrum sportów plażowych składać się będzie z dwóch aren sportowych z możliwością adaptacji do trzech boisk do plażowej piłki siatkowej, dwóch boisk do plażowej piłki ręcznej i jednego boiska do plażowej piłki nożnej. Areny będą oświetlone, obok staną trybuny.

Koszt inwestycji wyniesie ok. 70 tysięcy złotych. Większość prac wykonywanych jest metodą gospodarczą przez pracowników ŚOSiR-u. Według planów CSP zostanie oddane do użytku w czerwcu. Krajowe i dolnośląskie związki sportowe wyraziły już wstępne zainteresowanie wykorzystaniem nowego obiektu na organizację turniejów i zawodów.

Warto nadmienić, że siatkówka plażowa jest dyscypliną olimpijską od 1996 roku. Wkrótce do rodziny sportów olimpijskich dołączyć ma plażowa piłka ręczna (aktualnie znajduje się w programie lipcowych The World Games Wrocław 2017). Coraz większe grono orędowników ma też beach soccer. Reprezentacja Polski wzięła udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Rozgrywana na przełomie kwietnia i maja impreza odbyła się na Bahamach.

/Źródło OSiR Świdnica/