Strona główna Wydarzenia Świdnica Finał Festiwalu „Barka Radości” już jutro

Finał Festiwalu „Barka Radości” już jutro

0

Około 280 przedszkolaków i uczniów świdnickich szkół podstawowych wzięło udział w przesłuchaniach do tegorocznym  Dziecięcy Festiwal Muzyczny „Barka Radości” w Świdnicy. Jury wyróżniło najlepsze występy wokalne i taneczne. Wręczenie nagród nastąpi już jutro o godz. 17.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka.
Festiwal organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy w ramach Dni Papieskich. Przesłuchania odbyły się 4 maja.

Konkurs przeprowadzony został w czterech kategoriach: zespoły taneczne – przedszkola i oddziały przedszkolne, zespoły taneczne – szkoły podstawowe klasy 1 – 3, zespoły wokalne – przedszkola i oddziały przedszkolne, a także zespoły wokalne – szkoły podstawowe klasy 1 – 3.

W sumie w przesłuchaniach konkursowych wzięło udział 280 przedszkolaków uczniów świdnickich szkół podstawowych, w tym 10 zespołów tanecznych oraz 11 grup wokalnych.

Występy dzieci oceniała komisja w składzie – Ewa Tyszkiewicz, nauczyciel muzyki w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy, Renata Łukaszewicz-Szczepanik, nauczyciel tańca w Młodzieżowym Domu Kultury w Świdnicy oraz Anna Berkowska – członek Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej nr 315 im. Jana Pawła II w Świdnicy.

Występy laureatów wraz z wręczeniem nagród i wyróżnień odbędą się już jutro, 16 maja o godz. 17.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

/ SP nr 315 w Świdnicy/

Poprzedni artykułW Świdnicy powstaje centrum sportów plażowych
Następny artykułMłodzi pianiści po raz pierwszy na scenie