Strona główna Wydarzenia Świdnica Młodzi pianiści po raz pierwszy na scenie

Młodzi pianiści po raz pierwszy na scenie

0

Około 80 uczniów klas I i II fortepianu szkół muzycznych I stopnia z całego Dolnego Śląska oraz województw sąsiednich zaprezentuje swoje talenty na świdnickich Miniaturowych Zmaganiach Najmłodszych Pianistów. Międzyszkolny konkurs zaplanowano 18 maja w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy.
Świdnicka szkoła muzyczna zorganizuje Miniaturowe Zmagania Najmłodszych Pianistów po raz XII. Konkurs skierowany jest do uczniów klas I i II fortepianu szkół muzycznych I stopnia.

Wydarzenie przygotowuje ucznia do występu estradowego, a także pozwala mu odkryć radość z publicznej prezentacji. Dzięki niemu uczestnicy uświadamiają sobie, na jakim etapie pianistycznego rozwoju się znajdują oraz jak pracować dalej, aby wykonywanie muzyki było radością dla nich i ich słuchaczy. Zmaganiom towarzyszą również zajęcia dodatkowe, traktowane jako nauka poprzez zabawę.

Tegoroczna edycja konkursu rozpocznie się o godz. 10.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy. Po uroczystym otwarciu zaplanowano przesłuchania uczniów kl. I. O godz. 12.30 swoje występy prezentować będą uczniowie klas II. Koncert finałowy, zatytułowany „Posłuchajmy jeszcze raz” odbędzie się tego samego dnia o godz.16.30 w auli świdnickiej szkoły muzycznej.

Nasza impreza od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem w szkołach muzycznych całego Dolnego Śląska oraz województw sąsiednich. W każdej edycji brało udział co najmniej 80 uczestników, przyjeżdżających do Świdnicy z całymi rodzinami. Podobnie będzie i w tym roku – zapowiada dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy Beata Bartko-Kozieł.

/Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy/

Poprzedni artykułFinał Festiwalu „Barka Radości” już jutro
Następny artykułSikał na placu Grunwaldzkim