Prace w technice linorytu Natalii Strzelczyk oraz Konstancji Kulak ze świdnickiej pracowni plastycznej świdnickiego Młodzieżowego Domu Kultury odniosły sukces na biennale w Oświęcimiu.
Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży organizowane są Młodzieżowym Domu Kultury w Oświęcimiu od ponad 30 lat. W tym roku do XVII edycji konkursu wpłynęło ponad 1300 prac z całej Polski. Komisja przyznała 35 nagród i 53 wyróżnienia.
Wśród laureatów biennale znalazła się Natalia Strzelczyk, która uczestniczy w zajęciach koła technik różnych w pracowni plastycznej świdnickiego Młodzieżowego Domu Kultury. Wyróżniona praca Natalii wykonana została w technice linorytu.
W tym samym konkursie kwalifikację do wystawy zdobyła Konstancja Kulak. Wręczenie nagród odbyło się 9 maja w Oświęcimskim Centrum Kultury.
/Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy/


![Wyjątkowa prapremiera książki o służbie z Zamku Książ [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/spotkanie-autorskie-Agnieszka-Dobkiewicz-Mateusz-Mykytyszyn-Zamek-Ksiaz-Walbrzych-1-238x178.jpg)
![Pożar hali w Jaworzynie Śląskiej. Wewnątrz znajdował się sprzęt powiatowych drogowców [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Jaworzyna-Slaska-pozar-Powstancow-2026.07.01-mix2-100x75.jpg)
![Europejscy policjanci dzielili się doświadczeniem. Wśród nich funkcjonariusz ze świdnickiej komendy [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/433-365067-100x75.jpg)

![Szkolą się do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/szkolenie-podstawowe-strazaka-OSP-2026.06.30-mix-100x75.jpg)


