Strona główna 0_Slider „Świdnica na rowery” po raz drugi

„Świdnica na rowery” po raz drugi

1

Przejazd ulicami miasta na piknik rowerowy zaplanowano na 21 maja. W tym roku w ramach drugiej akcji „Świdnica na rowery” organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji. W programie m.in rowerowy freestyle połączony z warsztatami, konkursy, zamki i dmuchańce dla najmłodszych, pokazy fitness czy rowerowy tor przeszkód. Przewidziano także nagrody dla wszystkich, którzy rowerami pokonają wyznaczoną trasę.
Akcja „Świdnica na rowery” pod patronatem prezydent miasta, Beaty Moskal – Słaniewskiej rozpocznie się w tym roku w niedzielę, 21 maja o godz. 11.00. Do udziału w niej zaproszeni wszyscy miłośnicy dwóch kółek.

Celem inicjatywy jest promowanie i popularyzacja wśród świdniczan jazdy na rowerze, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dla startujących przygotowano pamiątkowe koszulki.

Zbiórkę zaplanowano o godz. 10.50 pod bosmanatem nad zalewem Witoszówka, skąd po krótkim instruktażu w towarzystwie pilotów i służb mundurowych zabezpieczających trasę, cykliści przejadą wyznaczony dwunastokilometrowy odcinek poprowadzony ulicami miasta. Następnie uczestnicy akcji wjadą na teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zostanie zorganizowany „Piknik rodzinny” z poczęstunkiem, konkursami i zabawami.

W tym roku przygotowano wiele atrakcji. W programie imprezy m.in. rowerowy freestyle połączony z warsztatami, zamki i dmuchańce dla najmłodszych, pokazy fitness, gry przygotowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS, rowerowy tor przeszkód, znakowanie rowerów przez policję, wystawy sklepów rowerowych oraz zdrowe przekąski. Uczestnicy pikniku będą mogli również wziąć udział w konkursach i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, w wśród nich gadżety rowerowe, kupony podarunkowe do świdnickich sklepów, vouchery do restauracji, do salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego, bilety wstępu do kina lub do obiektów turystycznych z regionu wałbrzyskiego.

Dzień wcześniej, w sobotę, 20 maja o godz. 10.00 w Galerii Świdnickiej rozpocznie się bicie rekordu Świdnicy w 24-godzinnej jeździe na rowerze stacjonarnym i biegu na bieżni mechanicznej. Rok temu rowerzyści wspólnymi siłami wykręcili 1238,7 km.

Piknik rowerowy w ramach akcji „Świdnica na rowery”, odbywa się dzięki wsparciu naszych partnerów i sponsorów.

/Urząd Miejski w Świdnicy/

Poprzedni artykułWybił szybę w taksówce
Następny artykułJak pozyskać fundusze unijne? [KONSULTACJE]