Strona główna 0_Slider Ruszył remont skrzyżowania, będą duże utrudnienia

Ruszył remont skrzyżowania, będą duże utrudnienia [MAPA OBJAZDÓW]

6

Dzisiaj rozpoczęły się prace przy przebudowie skrzyżowania ulic Wodnej i Mieszka I. Dla kierowców zostały wyznaczone objazdy, są zmiany w komunikacji autobusowej.

Krzyżówka zostanie zmodernizowana, pojawi się sygnalizacja świetlna. Na każdym z wlotów będzie przejście dla pieszych. Powstanie również nowe oświetlenie, a także nowe oznakowanie pionowe i poziome. W ramach zagospodarowania terenu na ul. Mieszka I zostaną wykonane dwie zatoki autobusowe, na całym obszarze drogi objętej przebudową wymieniona zostanie jej konstrukcja (nowe chodnik i jezdnie). Przed samymi robotami drogowymi wykonane zostaną również prace związane z przebudową infrastruktury podziemnej w postaci sieci gazowej, wodociągowej, energetycznej, kanalizacji odwadniającej drogę oraz kolektorem deszczowym.

MAPA OBJAZDÓW. KLIKNIJ!

Na kierowców czeka sporo utrudnień i objazdy.

Od strony Osiedla Zarzecze w stronę centrum miasta przejazd wyznaczony zostanie dwiema drogami:
– przez ul. Przemysłową do ul. Szarych Szeregów, ul. Esperantystów, ul. Łączną  do ul. Wrocławskiej
– przez ul. Kliczkowską, Żelazny Most do ul. Wrocławskiej. Dla pojazdów cięższych niż 10 ton trasa poprowadzona jest dalej ul. Wrocławską do ul. Esperantystów, ul. Łączną do ul. Wrocławskiej.
Od centrum miasta, czyli z ul. Wrocławskiej wykorzystane zostaną te same trasy, tylko w przeciwnym kierunku. Dodatkowo wyznaczona będzie droga przejazdu z ul. Wrocławskiej przez plac Wolności, ul. Westerplatte, ul. Jodłową lub ul. Towarową.

Zmieniony zostanie przebieg drogi głównej, polegający na tym, że pierwszeństwo uzyska przejazd na kierunku z ul. Kopernika (od osiedla Zarzecze) w stronę ul. Kliczkowskiej. Dodatkowo na ul. Kliczkowskiej wyznaczone zostaną tymczasowe przystanki autobusowe zastępujące te z ul. Kopernika.

Odcinki ulic doprowadzające do placu budowy będą drogami bez przejazdu, czyli np. dojazd do Szkoły Podstawowej Nr 6 i miejsc postojowych przed nią zlokalizowanych możliwy będzie jedynie od strony ul. Wrocławskiej, do parkingów przed targowiskiem dojazd od strony ul. Miłego Dnia, ul. Równej i ul. Zygmuntowskiej.  Do ul. Mieszka I (nowa zabudowa mieszkaniowa, zakład rehabilitacji) od strony ul. Rzeźniczej. Do ul. Warszawskiej dojazd od strony ul. Kopernika przez most.

Urząd Miejskiej zarządził zmiany  w przebiegu linii autobusowych 50, 51, 52 i 53.

Na linii 50 w kierunku ul. Kopernika wyłączone zostają przystanki: Kopernika/Kliczkowska, Mieszka I, trasa przejazdu po zmianach wiedzie ulicami: Kopernika, Kliczkowską, Wrocławska/Sienna, Saperów.

Na linii 51 w kierunku ul. Słowiańskiej wyłączone będą przystanki Kopernika/Kliczkowska, Mieszka I, a trasa przejazdu po zmianach to Kopernika, Kliczkowska, Wrocławska/Sienna, Saperów

Na linii 52 w kierunku ul.Wokulskiego wyłączone zostają przystanki Mieszka I, Kopernika/Kliczkowska, a trasa to Saperów, Wrocławska/Sienna, Kliczkowska, Kopernika.

Na linii 53 w kierunku ul. Kopernika nieczynne będą przystanki przy ul., Mieszka I oraz Kopernika/Kliczkowska, trasa będzie przebiegać ul. Saperów, Wrocławska/Sienna, Kliczkowska i
Kopernika.

Przystanek zastępczy zostanie ustawiony po obu stronach ul. Kliczkowskiej na wysokości numeru 26 i dawnej stołówki pracowniczej ŚFUP.

W związku ze zmianą przebiegu linii spodziewane są 2-3 minutowe opóźnienia w stosunku do dotychczasowych rozkładów jazdy.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrało konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz ELBAS Andrzej Słodkowski. Obie firmy działają w Świdnicy. Prace będą kosztowały 1,34 miliona złotych i potrwają do końca października 2017 roku.

 /Źródło UM i MPK Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułKoncert dla Gabrysia
Następny artykułMilka wciąż czeka na dom