Strona główna Wydarzenia Strzegom Koncert dla Gabrysia

Koncert dla Gabrysia

0

U dwuletniego Gabrysia stwierdzono autyzm. Chłopiec wymaga specjalistycznej pomocy lekarskiej. Niestety rodziny nie stać na sfinansowanie kosztownej terapii, która wynosi około 15 tys. rocznie. By pomóc maluchowi pokonać autyzm zorganizowano koncert charytatywny, połączony ze licytacją, loterią fantowa, sprzedażą domowego ciasta i zbiórką publiczną do puszek. Wydarzenie zaplanowano 28 maja o godz. 14.00 w sali SCK 2 w Strzegomiu. Małego strzegomianina można wesprzeć także przekazując datki na specjalne konto Fundacji „Bliżej siebie”.
Gabryś Goliński ze Strzegomia ma dwa lata i stwierdzono u niego autyzm. Chłopiec wymaga pomocy rehabilitantów, neurologopedy, terapeutów, porad dietetycznych i specjalistycznego odżywiania z wykluczeniem cukru, kazeiny oraz glutenu. Koszty terapii są wysokie i wynoszą około 15 tys. zł rocznie.
Pięcioosobowej rodziny, utrzymywanej jedynie przez ojca, nie stać na samodzielne finansowanie leczenia malucha. Mamie Gabrysia i jeszcze dwójki rodzeństwa jest ciężko podjąć pracę, ponieważ sama boryka się z lekooporną padaczką.
Chłopiec od niedawna jest podopiecznym Fundacji „Bliżej siebie”, która zorganizowała Charytatywny Koncert Muzyczny dla Gabrysia. Wydarzenie połączone z licytacją, loterią fantowa, sprzedażą domowego ciasta i zbiórką publiczną do puszek rozpocznie się 28 maja o godz. 14.00 w sali SCK 2 w Strzegomiu (sala nad restauracją Bohun). W akcję włączyły się strzegomskie firmy, restauracje i sklepy, które przekazały gadżety, karnety, vouczery , a nawet pyszne przekąski dla wszystkich uczestników koncertu.

Małego Gabrysia można wesprzeć także dokonując dobrowolnych wpłat na subkonto chłopca, utworzone przez Fundację „Bliżej siebie” : 85 1090 2369 0000 0001 3442 5651

 

Poprzedni artykułCzary Penelopy: Tzatziki
Następny artykułRuszył remont skrzyżowania, będą duże utrudnienia [MAPA OBJAZDÓW]