Strona główna 0_Slider Przez trawy niewiele widać…

Przez trawy niewiele widać…

0

To jedna z nowszych inwestycji drogowych w obrębie Świdnicy, która zdecydowanie usprawnia ruch, jest jednak „ale”. Wybudowane 5 lat temu rondo przy wyjeździe ze Świdnicy w kierunku Strzegomia porasta bujna trawa, która ogranicza widoczność.

– Po dojechaniu do niego nie widać przeciwległej strony, tak jest porośnięte chaszczami – alarmuje jedna z czytelniczek Swidnica24.pl. – Pamiętam, jak U.Miasta szumnie ogłaszał po oddaniu do użytku części obwodnicy , że rondo będzie piękną wizytówką miasta. Rzeczywiście jest wizytówką, tylko czy miasta czy też – a może przede wszystkim – jego magistratu ? Wstyd mi, tak po ludzku, że tak witamy wjeżdżających do Świdnicy. To nawet na wsiach ludzie bardziej dbają o wybujałe trawy … Wstyd i żenada.

Za utrzymanie ronda i poboczy odpowiada Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Jak zapewniał nas rzeczniczka prasowa Natalia Kita, trawa na rondzie zostanie wykoszona najpóźniej w sobotę. W kolejnych trzech latach problemu w ogóle nie powinno być. W tej chwili kończą się procedury, związane z wyłonieniem wykonawcy utrzymania poboczy na dolnośląskich drogach wojewódzkich. Umowa ma zostać podpisana w najbliższych dniach. Zwycięska firma będzie miała obowiązek w latach 2017, 2018 i 2019 przynajmniej sześć razy w sezonie kosić trawę i usuwać zarośla.

/red./

Poprzedni artykułZgubił ładunek… [FOTO]
Następny artykuł600-lecie Prawa Mili – Najazd Browarów Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w Multipubie Biała Dama