Strona główna Temat dnia 600-lecie Prawa Mili – Najazd Browarów Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w Multipubie Biała Dama

600-lecie Prawa Mili – Najazd Browarów Księstwa Świdnicko-Jaworskiego w Multipubie Biała Dama

1

W tym roku przypada 600-lecie nadania miastu Świdnicy Prawa Mili przez ówcześnie nam panującego na Śląsku króla Wacława IV, syna księżniczki Anny Świdnickiej. Prawo Mili gwarantowało rzemieślnikom ze Świdnicy wyłączność na warzenie piwa w promieniu tzw. mili wrocławskiej (ok. 6,5 km) od miasta i jednocześnie ograniczało produkcję pozacechową na wsi. Zakazywało również zakładania we wsiach Księstwa Świdnicko-Jaworskiego warsztatów rzemieślniczych, browarów i targów solnych…

Cóż, nie będzie nam jakiś byle cesarzyna niemiecko-czeski mieszał paluchami w interesach, dlatego przy okazji 3 bitwy Świdnickiej Wojny Piwnej (styl: pale ale) w ramach słynnej polskiej patriotycznej niesubordynacji, w Multipubie Biała Dama przy ul. Pułaskiego 16 odbędzie się impreza piwno-historyczna pod nazwą Najazd Browarów Księstwa Świdnicko-Jaworskiego!


Biała Dama udostępnia 5 swoich kranów – po jednym dla każdego z 5 zaproszonych browarów rzemieślniczych z terenu dawnego księstwa, z którego każdy browar będzie nalewał swoje piwo. Zapraszamy także do wysłuchania prelekcji nt. historii i rozwoju browarnictwa na naszych dawnych terenach oraz do uczestnictwa w dyskusji poświęconej rozwojowi i potencjałowi turystyki piwnej w naszym regionie, w której brać będą udział przedstawiciele zaproszonych browarów. Nie zabraknie też akcentów kulinarnych, zaproszenie przyjęła Bzowa Ostoja – Ekologiczne Gospodarstwo Przypałacowe z Kraskowa. Impreza odbędzie się przy okazji 3 bitwy Świdnickiej Wojny Piwnej. Zapowiada się świetna pogoda, dlatego startujemy już o godzinie 16:00, zapraszamy do ogródka na ogrodzonym podwórku z tyłu Białej Damy, udostępniony będzie grill i węgiel, można przynieść własne mięcho, warzywa i grillować do woli.
miejsce: Multipub Biała Dama w Świdnicy ul. Pułaskiego 16
termin: sobota, 27 maja
godzina: od 16:00 chill out w ogródku, od 18:00 impreza właściwa

Plan imprezy:

od 16:00 – otwarcie lokalu, rozmowy w kuluarach, przy ładnej pogodzie także ogródek ze stołami, ławami i parasolami na naszym zacisznym, ogrodzonym podwórku. Będzie także do dyspozycji grill z węglem.

18:00 – na poziomie 0 – zaczynamy 3 bitwę Świdnickiej Wojny Piwnej, czyli potyczek piwowarów domowych w stylu pale ale (chmielenie dowolne).

18:30 – w piwnicy – prelekcja na temat historii piwowarstwa w dawnym Księstwie Świdnicko-Jaworskim.

19:00 – w ogrodzie – dyskusja osób z branży na temat potencjału turystyki piwnej w naszym regionie.

20:00 – w piwnicy – krótkie prezentacje browarów i ich okolicznych atrakcji turystycznych.

22:00 – zakończenie bitwy piwnej, ogłoszenie wyników i losowanie nagród.

Lista browarów: Browar Hoppy Lab, Browar Miedzianka, Browar Roch, Browar Sobótka Górka, Browar Świdnica.

Więcej na https://www.facebook.com/events/1874214102904329/?context=create&previousaction=create&ref=42&sid_create=2754802045&action_history=[%7B%22surface%22%3A%22create_dialog%22%2C%22mechanism%22%3A%22page_create_dialog%22%2C%22extra_data%22%3A[]%7D]&has_source=1

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułPrzez trawy niewiele widać…
Następny artykułSamorządy to strzał w dziesiątkę [WYWIAD]