Strona główna Temat dnia Przegląd przydomowych ogrodzeń. Jakie wybrać?

Przegląd przydomowych ogrodzeń. Jakie wybrać?

0

Ogrodzenie spełnia dwie funkcje, z jednej strony wyznacza naszą strefę prywatności i odgradza od otoczenia, z drugiej strony jest naszą wizytówką. Wybierając odpowiednie ogrodzenie możemy z powodzeniem połączyć te funkcje.

Ogrodzenie drewniane
Drewno jako materiał całkowicie naturalny pasuje do każdego rodzaju zabudowy. Zawsze wywołuje pozytywne emocje. Nowoczesne metody impregnacji ciśnieniowej skutecznie zabezpieczają ogrodzenie przed działaniem wilgoci i szkodników. Drewno daje duże możliwości aranżacji ogrodzenia. Może być w kolorze naturalnym lub pomalowane, najlepiej w jasnych kolorach, bo wtedy będzie doskonałym tłem dla zielonych krzewów.
Ogrodzenie drewniane może być pełne i mimo, że odgrodzi nas od przestrzeni na zewnątrz, to całość posesji nie będzie robiła wrażenia fortecy nie do zdobycia.

Ogrodzenia z cegły
Ten typ ogrodzeń jest zdecydowanie masywniejszy, wykonany tradycyjną metodą całkowicie odgradza posesję od sąsiadów i ruchu ulicznego. Z cegły można wykonać także bardzo dekoracyjne ogrodzenie ażurowe, które równocześnie nadaje konstrukcji lekkości.

Ogrodzenia betonowe
Tanie w montażu, ale siermiężne w wyglądzie. Niestety nie będą stanowiły ozdoby żadnej posesji. Niektórzy próbują zmienić ich wygląd poprzez łączenie z drewnem lub metalem.

Ogrodzenia metalowe
To najbardziej tradycyjne i najpowszechniej stosowane ogrodzenia. Siatka rozpięta między metalowymi słupkami nie wygląda efektownie, ale można obsadzić ją żywopłotem lub pnączami i dzięki temu zyska na urodzie.
Nowoczesne ogrodzenia metalowe to przede wszystkim gotowe przęsła łatwe do montażu i stwarzające wiele możliwości wzorniczych.

Ogrodzenia z kamienia
Wyglądają efektownie, ale kojarzą się ze średniowiecznymi zamkami, które były niedostępne dla intruzów. Ogrodzenia kamienne najlepiej prezentują się wokół posiadłości wiejskich, gdzie wkomponowują się w naturalny krajobraz.
Wybierając ogrodzenie trzeba jego wygląd dopasować do stylu posiadłości tak, by stanowiły jednolitą całość. Nie warto kierować się aktualną modą, czy tym co ma sąsiad, bo po pierwsze są to czynniki zmienne, po drugie tracimy własną indywidualność.
Inspiracje na nowoczesne, drewniane ogrodzenia ogrodowe znajdziecie m.in. na: Produktyogrodowe.pl/14-drewniane-ploty-panele-oslonowe-ogrodowe

/artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNajlepsi matematyczni maratończycy w Świdnicy [FOTO]
Następny artykułWyładował złość na tulipanach