Strona główna 0_Slider Plac Drzymały jak nowy, są zmiany w ruchu

Plac Drzymały jak nowy, są zmiany w ruchu [FOTO/MAPA]

6

Przez wiele lat mieszkańcy placu Michała Drzymały w Świdnicy zabiegali o jego modernizację. Miejsce nie tylko źle wyglądało, ale cieszyło się także złą sławą. Dzięki staraniom okolicznych lokatorów udało się pozyskać poparcie dla projektu modernizacji w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Efekt już widać.

Na modernizację placu złożyła się budowa alejek wewnątrz skweru, oświetlenie parkowego, montaż urządzeń wyposażenia placu zabaw, strefy zabaw spokojnych. Na placu są także nowe ławki, stojaki rowerowe, zieleń, nowa nawierzchnia i ogrodzenie placu zabaw. Został przebudowany układ drogowy, a teren obejmuje kamera włączona do miejskiego monitoringu.  Całość kosztowała 870 278,38 zł.

Jak informuje UM, od 29 maja będzie obowiązywała zmieniona stała organizacja ruchu. Kierowcy winni zwrócić szczególną uwagę na odcinek ulicy w obszarze pl. Drzymały do skrzyżowania z ul. Piekarską i ul. Matejki, gdzie został wprowadzony jeden kierunek ruchu.

MAPA

Symboliczne otwarcie zaplanowano na środę, 31 maja 2017 roku o godz. 14.00. Dodatkową atrakcją w tym dniu dla dzieci będą zabawy chustą animacyjną oraz puszczanie baniek.

/opr. red./
Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 

Poprzedni artykułSąsiedzka biesiada w Bagieńcu
Następny artykułZawody strażackie z lotami balonem