Strona główna Wydarzenia Strzegom Zawody strażackie z lotami balonem

Zawody strażackie z lotami balonem

0

Gmina Strzegom oraz Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Strzegomiu zapraszają na „Czesko-polskie zawody strażackie” („Česko-polské hasičské závody”). Rywalizacja polskich i czeskich strażaków odbędzie 3 czerwca br. na stadionie OSiR w Strzegomiu.

Warto podkreślić, że projekt jest współfinansowany ze środków EFRR oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Wartość całkowita projektu wynosi ponad 27,5 tys. euro, z czego gmina Strzegom zamierza wydatkować blisko 13 tys. euro i otrzymać ok. 11,5 tys. euro dofinansowania.

Zawody sportowo-strażackie rozpoczną się w sobotę o godz. 11.00. – Serdecznie zapraszam sympatyków pożarnictwa na te interesujące zawody. Zapowiada się niezwykle emocjonująca rywalizacja pomiędzy czeskimi a polskimi strażakami. Podczas imprezy będziemy również gościć przedstawicieli strażaków z miejscowości Podhajce na Ukrainie – informuje Urszula Olszewska, prezes zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego ZOSP RP w Strzegomiu.

Dzień przed zawodami, w piątek 2 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu odbędzie się konferencja nt. „Ochotnicze Straże Pożarne w Strzegomiu i Horicach, wczoraj i dziś”.

W sobotę (03.06) w godzinach porannych na najmłodszych mieszkańców gminy Strzegom będzie czekać nie lada atrakcja. W ramach zawodów strażackich odbędą się bezpłatne loty balonu na uwięzi. Chętnych zapraszamy w godz. 8.00-9.30 na dolną płytę stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji w Strzegomiu, gdzie balon będzie wznosił się w powietrze. Dodajmy, że wydarzenie to odbędzie się tylko w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych. Po zakończonym pokazie dla dzieci balon będzie latał nad miastem, promując zawody strażackie.

Druga część projektu będzie miała miejsce we wrześniu br. w Horicach.

/UM Strzegom/

Poprzedni artykułPlac Drzymały jak nowy, są zmiany w ruchu [FOTO/MAPA]
Następny artykułPolonia-Stal Świdnica walczy z Wiwą Goszcz [RELACJA LIVE]