Strona główna Kultura Sąsiedzka biesiada w Bagieńcu

Sąsiedzka biesiada w Bagieńcu

1

W sąsiedzkiej atmosferze po raz kolejny w Bagieńcu zaprezentowane zostaną rękodzieła lokalnych twórców. Na wspólnej biesiadzie otwarta zostanie wystawa malarstwa Wiesławy Jakubczyk. Ze swoim spektaklem wystąpi zaprzyjaźniony Teatr Bezdomny im. B Hrabala z Żarowa. Nie zabraknie również warsztatów sensorycznych wraz z jogą dla dzieci. Tegoroczny Europejski Dzień Sąsiada zaplanowano 28 maja w godzinach od 15.00 do 21.00.
Fundacja Spichlerz Kultury po raz kolejny zaprasza na Europejski Dzień Sąsiada. Na odwiedzających urokliwy Bagieniec czekać będzie wiele atrakcji. W programie znajdują się warsztaty sensoryczne i joga dla dzieci, które poprowadzą Marta Krzesak i Anna Kutarba. W świat teatru i tajniki sztuki aktorskiej wprowadzać będzie Ryszard Dykcik, założyciel Teatru Bezdomnego im. B. Hrabala z Żarowa.

Prezentować będziemy rękodzieła, które powstały na organizowanych przez nas warsztatach. Wśród prac znajdą się chociażby rzeźby, fotografia uwieczniona na szkle, biżuteria, ceramika czy witraże – mówi prezes Fundacji Spichlerz Kultury Violetta Mazurek. Na stoiskach znajdą się także przedmioty artystyczne lokalnych twórców, w tym ozdoby tworzone techniką decoupage czy ażurowe pisanki z gęsich jaj. – Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu lokalnych rękodzielników – dodaje Violetta Mazurek.
Ponadto o godz. 18.00 otwarta zostanie wystawa malarstwa Wiesławy Jakubczyk, a zaraz po nim obejrzeć będzie można spektakl „Tato,tato, sprawa się rypła” przygotowany przez zaprzyjaźniony, żarowski teatr.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.