Strona główna Kultura Sąsiedzka biesiada w Bagieńcu

Sąsiedzka biesiada w Bagieńcu

1

W sąsiedzkiej atmosferze po raz kolejny w Bagieńcu zaprezentowane zostaną rękodzieła lokalnych twórców. Na wspólnej biesiadzie otwarta zostanie wystawa malarstwa Wiesławy Jakubczyk. Ze swoim spektaklem wystąpi zaprzyjaźniony Teatr Bezdomny im. B Hrabala z Żarowa. Nie zabraknie również warsztatów sensorycznych wraz z jogą dla dzieci. Tegoroczny Europejski Dzień Sąsiada zaplanowano 28 maja w godzinach od 15.00 do 21.00.
Fundacja Spichlerz Kultury po raz kolejny zaprasza na Europejski Dzień Sąsiada. Na odwiedzających urokliwy Bagieniec czekać będzie wiele atrakcji. W programie znajdują się warsztaty sensoryczne i joga dla dzieci, które poprowadzą Marta Krzesak i Anna Kutarba. W świat teatru i tajniki sztuki aktorskiej wprowadzać będzie Ryszard Dykcik, założyciel Teatru Bezdomnego im. B. Hrabala z Żarowa.

Prezentować będziemy rękodzieła, które powstały na organizowanych przez nas warsztatach. Wśród prac znajdą się chociażby rzeźby, fotografia uwieczniona na szkle, biżuteria, ceramika czy witraże – mówi prezes Fundacji Spichlerz Kultury Violetta Mazurek. Na stoiskach znajdą się także przedmioty artystyczne lokalnych twórców, w tym ozdoby tworzone techniką decoupage czy ażurowe pisanki z gęsich jaj. – Zachęcamy do uczestnictwa w wydarzeniu lokalnych rękodzielników – dodaje Violetta Mazurek.
Ponadto o godz. 18.00 otwarta zostanie wystawa malarstwa Wiesławy Jakubczyk, a zaraz po nim obejrzeć będzie można spektakl „Tato,tato, sprawa się rypła” przygotowany przez zaprzyjaźniony, żarowski teatr.

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

Poprzedni artykułImprezka przed dworcem
Następny artykułPlac Drzymały jak nowy, są zmiany w ruchu [FOTO/MAPA]