Strona główna 0_Slider Niepełnosprawni przejdą ulicami Świdnicy

Niepełnosprawni przejdą ulicami Świdnicy

0

Barwny pochód przeciw dyskryminacji niepełnosprawnych przejdzie ulicami Świdnicy już po raz 17. Radość życia manifestować będą podopieczni ośrodków rehabilitacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych i domów środowiskowych z całego powiatu. W programie Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną nie zabraknie balonów z marzeniami, happeningu oraz prezentacji talentów niepełnosprawnych artystów.
Po raz siedemnasty PSONI Koło w Świdnicy organizuje obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Ideą wydarzenia jest uświadomienie społeczeństwu różnorodności osób z tym rodzajem niepełnosprawności, pokazanie ich możliwości, a także zwrócenie uwagi na bariery jakie napotykają w życiu. Obchody są także okazją do integracji osób zdrowych i niepełnosprawnych, a także manifestowania tolerancji i równouprawnienia.
Impreza rozpocznie się 9 maja o godz. 13.00 na placu przed Urzędem Miejskim w Świdnicy barwnym marszem ulicami Armii Krajowej, Wałbrzyską do Rynku. Wezmą w nim udział m.in. podopieczni ośrodków rehabilitacyjnych, warsztatów terapii zajęciowej, szkół specjalnych i domów środowiskowych z całego regionu, wraz z rodzinami, włodarze miasta i gminy Świdnicy oraz powiatu świdnickiego, uczniowie świdnickich szkół, a także mieszkańcy.
Chcemy poruszyć serca i sumienia ludzi, kształtować opinię społeczną w kierunku akceptacji osób niepełnosprawnych. Obchody dają okazję, by promować osiągnięcia osób niepełnosprawnych w dziedzinach – teatru, muzyki, plastyki – mówi Dorota Imioła z Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy.
W trakcie świdnickich obchodów Dnia Godności wystąpi Orkiestra Dęta z Żarowa, a także zespół Olszaniacy. O godz. 14.00 zaplanowano happening. Po raz kolejny niepełnosprawni wyślą w niebo balony z marzeniami, a w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury w Teatrze zaprezentują swoje zdolności wokalne i teatralne.

Impreza współfinansowana ze środków PCPR i UM W Świdnicy.

/PSONI Koło w Świdnicy/