Strona główna Sport Piłka nożna Juniorzy wciąż w gazie. Wygrywamy z Olimpią i Piastem

Juniorzy wciąż w gazie. Wygrywamy z Olimpią i Piastem

0

Po swoje szóste wiosenne zwycięstwa sięgnęli juniorzy starsi i juniorzy młodsi Polonii-Stali Świdnica walczący o punkty w ligach dolnośląskich. Starsi dowodzeni przez Mariusza Miętkiewicza pokonali w Kamiennej Górze miejscową Olimpię 3:0, natomiast młodsi prowadzeni przez Szymona Majcherczyka ograli na wyjeździe Piasta Nowa Ruda 4:0.

Oba spotkania od pierwszych do ostatnich minut przebiegały pod dyktando biało-zielonych. W meczu juniorów starszych do przerwy było 2:0 po trafieniach Jakuba Białasa i Dawida Kusio. Po zmianie stron wciąż ostrzeliwaliśmy kamiennogórską bramkę, ale raziliśmy nieskutecznością. Rywale dołożyli samobója i skończyło się na 3:0. Równie pewnie dopisali do swojego dorobku pełną pulę nasi juniorzy młodsi. Po dwóch golach Radosława Kasprzaka i trefieniu Jakuba Sikory prowadziliśmy 3:0. Po przerwie wynik ustalił Maciej Korólczyk i kolejne efektowne zwycięstwo stało się efektem.

LDJ: Olimpia Kamienna Góra – Polonia-Stal Świdnica 0:3 (0:2)

Polonia-Stal: Wiciak, Mazanka, Białas, Klemiński, Krupczak, Hruszowiec, Gerus, Kopacz, Florian, Kusio, Czabanowski oraz Piła, Szczerba

LDJM: Piast Nowa Ruda – Polonia-Stal Świdnica 0:4 (0:3)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Kurzeja, Korólczyk, Bieniasz, Pitura, Kucharski, Sikora, Salamon, Kasprzak, Filipczak, Sawa oraz Koziarz, Śmietana, Dereń, Gazda, Stramiec, Podolak