Strona główna 0_Slider Maturzyści zdawali dziś język angielski

Maturzyści zdawali dziś język angielski [FOTO]

0

Język angielski, podobnie jak w poprzednich latach, najczęściej wybierali na tegorocznej maturze absolwenci także świdnickich liceów i techników. Dzisiejszy egzamin z tego języka nowożytnego nie wydał się maturzystom trudny. Z jakimi zadaniami abiturienci musieli się dziś zmagać?
Maraton maturalny trwa. Dziś absolwenci liceów i techników sprawdzali swoją wiedzę z języka angielskiego. O godz. 9.00 przystąpili do rozwiązywania zadań z tego języka nowożytnego na poziomie podstawowym, a o godz. 14.00 pisali egzamin rozszerzony.

Arkusze z egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym (CKE):

Podobnie jak w poprzednich latach, to właśnie język angielski także w powiecie świdnickim był najczęściej wybieranym na maturze językiem nowożytnym. W sumie z powiatu świdnickiego do egzaminu dojrzałości przystępuje 998 absolwentów liceów i techników.

I Liceum Ogólnokształcących w Świdnicy maturę pisze 125 abiturientów. Na egzamin z języka angielskiego zdecydowało się 118 uczniów III klas, natomiast 6 osób będzie zdawać maturę z języka niemieckiego i 1- z języka francuskiego.

Uczniowie, z którymi rozmawiałem mówili, że egzamin z języka angielskiego nie był zbyt skomplikowany. Wiele osób szybko opuszczało salę, co może być dobrym znakiem – stwierdza dyrektor I LO w Świdnicy Robert Kaśków. – Myślę, że nasi uczniowie są przygotowani do egzaminu dojrzałości. Matura na poziomie podstawowym nie powinna stanowić dla nich większego problemu po trzech latach nauki w liceum, a wcześniej po szkole podstawowej i gimnazjum – dodaje dyrektor I LO w Świdnicy.

Pisemna sesja egzaminacyjna potrwa do 24 maja. Ustna natomiast zakończy się 26 maja. Wyniki maturzyści poznają 30 czerwca.

Tekst: AN
Zdjęcia: Dariusz Nowaczyński

Poprzedni artykułŚKPR zagra jednak w dwustopniowych barażach. Na początek Bochnia…
Następny artykułKażdy inny – wszyscy równi [FOTO]