Strona główna 0_Slider Kolejna kraksa na skrzyżowaniu Wodnej i Mieszka I w Świdnicy

Kolejna kraksa na skrzyżowaniu Wodnej i Mieszka I w Świdnicy [FOTO]

3

Po raz kolejny samochód omal nie wpadł na ścianę budynku przy ulicy Wodnej w Świdnicy. To efekt zderzenia dwóch Volkswagenów.

Do zdarzenia doszło dzisiaj około 6.40. Trwa ustalanie dokładnych przyczyn, dwie osoby wymagały pomocy lekarskiej. Skrzyżowanie jest częściowo zablokowane, nie ma przejazdu w kierunku ulicy Kopernika. Na miejscu są pogotowie ratunkowe, straż pożarna i policja.

Jak informuje Grzegorz Oleśkiewicz z KPP w Świdnicy, sprawcą zderzenia był 53-letni kierowca z Nowej Rudy, który wjeżdżał z podporządkowanej ulicy Mieszka I i uderzył w samochód jadący ulicą Wodą. Obaj kierowcy byli trzeźwi i obaj trafili do szpitala.

Aktualizacja: Po badaniach kierowcy zostali zwolnieni do domu, nie odnieśli obrażeń. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 250 złotych.

Skrzyżowanie, należące do najbardziej kolizyjnych w mieście, ma być w tym roku zmodernizowane. 8 maja została zmieniona komunikacja miejska, by umożliwić realizacje prac. Najpierw mają zostać wymienione sieci wodne i gazowe. Remont jednak jeszcze się nie rozpoczął.

Skrzyżowanie ma zostać rozbudowane o pas do lewoskrętu, będą 4, a nie jak obecnie 3 przejścia dla pieszych, nowe oświetlenie i sygnalizacja świetlna. Dodatkowo przy ul. Mieszka I powstaną dwie zatoki autobusowe z wiatami. Prace za 1,34 miliona złotych wykona konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów oraz ELBAS Andrzej Słodkowski. Termin zakończenia wyznaczono na 30 października 2017 roku.

/red./

Poprzedni artykułPrzegrali „wygrany” mecz
Następny artykuł„Łowcy cieni” zatrzymali w Świdnicy groźnego przestępcę