Strona główna Sport Piłka nożna Cztery punkty juniorów Polonii-Stali Świdnica

Cztery punkty juniorów Polonii-Stali Świdnica [FOTO]

0

Z dobrej strony zaprezentowali się dziś piłkarze Polonii-Stali Świdnica z Ligi Dolnośląskiej Juniorów i Juniorów Młodszych. Starsi zawodnicy zremisowali 1:1 z KS-em Oława, młodsi pokonali swoich rywali 2:1.

Świdniczanie dowodzeni przez trenera Mariusza Miętkiewicza rozpoczęli odważnie i byli blisko wyjścia na prowadzeniu w starciu z wyżej notowanymi oławianami. Po ostrej wrzutce z rzutu rożnego, piłka zaskoczyła bramkarza i obiła słupek bramki gości. W ostatnich minutach pierwszej połowy chwila nieuwagi kosztowała nas utratę gola. Sfaulowaliśmy w polu karnym jednego z rywali, a ci skorzystali z prezentu, trafiając z 11 metrów. Po zmianie stron do remisu doprowadził Szymon Kopacz. Obie ekipy walczyły o kolejne trafienie i komplet punktów, ale rezultat nie uległ już zmianie.

Polonia-Stal Świdnica – KS Oława 1:1 (0:1)

Polonia-Stal: Wiciak, Mazanka, Białas, Klemiński, Krupczak, Gerus, Piła, Kusio, Podgórski, Kopacz, Kocaba oraz Somala, Czabanowski, Hądzlik

Po pełną pulę punktów sięgnęli juniorzy młodsi trenera Szymona Majcherczyka i nie przeszkodził nam nawet fakt, że rozegraliśmy jeden z najsłabszych meczów w tym sezonie. Gospodarze posiadali momentami bardzo wyraźną przewagę, lecz raziliśmy nieskutecznością, popełnialiśmy proste straty i mieliśmy problem ze składnym rozegraniem piłki. Wynik ustalony został już do przerwy. Na dwubramkowe prowadzenie wyprowadzili nas Jakub Salamon i Radosław Kasprzak, przeciwnicy odpowiedzieli trafieniem honorowym.

Polonia-Stal Świdnica – KS Oława 2:1 (2:1)

Polonia-Stal: Szczepaniuk, Florian, Korólczyk, Bieniasz, Pitura, Iwanio, Kucharski, Sikora, Kasprzak, Salamon, Filipczak oraz Depta, Piła, Śmietana