Strona główna 0_Slider Za dużo wypadków. Policja rusza „Razem na powiaty”

Za dużo wypadków. Policja rusza „Razem na powiaty”

6

Na drogach powiatu świdnickiego kierowcy mogą spotkać dzisiaj więcej niż zwykle patroli policyjnych. Ma to związek z działaniami pod nazwą „Razem na powiaty”. Policjanci z drogówki świdnickiej oraz wrocławskiej czuwać będą nad zapewnieniem bezpieczeństwa na tych odcinkach, na których dochodzi do największej liczby poważnych w skutkach wypadków.


Analiza stanu bezpieczeństwa na terenie powiatu świdnickiego wykazała, że w pierwszym kwartale tego roku, w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego, zwiększyła się liczba zdarzeń drogowych w postaci wypadków i kolizji.

Stąd wspólna decyzja o  podjęciu dodatkowych działań prewencyjno – kontrolnych. Funkcjonariusze zwracać będą uwagę na trzeźwość kierujących, stosowanie się do ograniczeń prędkości, kwestii pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, respektowania przepisów o zachowaniu się kierujących wobec pieszych oraz prawidłowego poruszania się tych ostatnich po drogach.

Patrole spotkać można przede wszystkim na głównych ciągach komunikacyjnych, na których dochodzi do największej ilości poważnych w skutkach wypadków. Policjanci najczęściej kontrolować będą zachowania kierowców na drogach krajowych K5 i K35 oraz wojewódzkich DW382 i DW374.

W ostatnich dniach świdniccy policjanci prowadzili także inne akcje kontrolne. 12 maja skupili się na sprawdzaniu prędkości. Skontrolowali 59 pojazdów, ujawniając 28 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości przez kierujących. We wszystkich tych przypadkach skończyło się na nałożeniu mandatów karnych. Nie odnotowano przekroczeń prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.

/Źródło KPP w Świdnicy/

 

Poprzedni artykułCztery punkty juniorów Polonii-Stali Świdnica [FOTO]
Następny artykułCiężarówka wpadła na ciągnik rolniczy. Kierowca nie żyje [FOTO]