Strona główna 0_Slider Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz rozrywek

Co? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz rozrywek

0

Weekend będzie obfitował w imprezy rowerowe. W Świdnicy będzie można dołączyć się do bicia rekordu na rowerach stacjonarnych lub wziąć udział w pikniku właśnie rowerowym. W okolicach natomiast ciekawymi wydarzeniami będą chociażby – Jarmark Średniowieczny w Zagórzu Śląskim, Noc Muzeów w Strzegomiu czy Święto Czekolady w Świebodzicach.
Jarmark Średniowieczny na Zamku Grodno

Cykliczna impreza organizowana przez Gminę Walim, Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu oraz Bractwo Zamku Grodno, zaplanowana została w dniach 20 i 21 maja. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział około 200 rekonstruktorów w strojach z epoki. Wśród atrakcji znajdą się m.in. targowisko rzemiosł dawnych, pokazy i nauka tańców dawnych, inscenizacje historyczne, turnieje bojowe i łucznicze, koncerty muzyki dawnej, atrakcje dla najmłodszych i stoiska gastronomiczne.
Aktywni 24h. Bicie rekordu w Świdnicy
Świdniczanie będą bić rekordy Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej. Każdy może mieć w tym swój udział. Akcja rozpocznie się o godz. 10.00 w Galerii Świdnickiej. Koniec zaplanowano dokładnie 24 godziny później – o godz. 10.00 w niedzielę, 21 maja. Oprócz ustanowienia obu rekordów, organizatorzy przewidzieli cel charytatywny akcji. Każdy przejechany na rowerze „rekordowym” i przebiegnięty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup rowerów dla wychowanków Domu Dziecka ze Świdnicy. W czasie „kręcenia i biegania” między godz. 12.00 – 15.00 przewidziane są gry, zabawy i konkursy dla dzieci.
Spotkanie z Cezarym Żakiem
Znany polski aktor, który popularność zyskał dzięki chociażby charakterystycznej kreacji w serialu komediowym „Miodowe lata” czy podwójnej roli braci bliźniaków w „Ranczo”, odwiedzi Świdnicę. Cezary Żak będzie gościem Alchemii Teatralnej. Spotkanie autorskie odbędzie się 20 maja o godz. 11.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Rozmowę przeprowadzą Mariola Mackiewicz oraz Karolina Socha.
IV Cross Mokrzeszowski
Czwarta edycja Crossu Mokrzeszowskiego odbędzie się 20 maja. Impreza organizowana przez Świdnicki Klub Biegacza Hermes wchodzi w skład Świdnickiego Turnieju Biegowego 2017. Tak jak w latach ubiegłych trasa wynosić będzie około 10 kilometrów dla biegaczy oraz 5 kilometrów dla chodziarzy Nordic Walking. Więcej o imprezie – http://swidnica24.pl/trwaja-zapisy-na-cross-mokrzeszowski-konkurs/
Wiosenny piknik ze sztuką
Anna Sztucka, artystka specjalizująca się w ceramice, malarstwie i assemblagu, do swojej galerii u stóp Ślęży zaprasza także wielu utalentowanych artystów. Już 20 maja kolejne spotkanie – Wiosenny piknik ze sztuką. Galeria Anart mieści się w Białej 22, gmina Marcinowice. Święto Czekolady w Świebodzicach
Przeniesiona impreza odbędzie się w sobotę 20 maja. Słodka impreza rozpocznie się w Parku Miejskim o godz. 14.00. W tym roku, ze względu na 70-lecie najsłynniejszego cukierka ze Świebodzic – „Michałka”, organizatorzy szykują moc atrakcji. W programie m. in. przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, wioska olimpijska, mega gry planszowe dla najmłodszych, fotoboksik, kącik małego artysty, czekoladowe konkursy i biżuteria oraz wielkie bańki mydlane. Nie zabraknie stoisk ze słodkościmi pod różnymi postaciami (wata cukrowa, rurki, gofry, popcorn – rzecz jasna o smaku czekolady). Na festynie zaparkują także food trucki z pysznym tajskim i włoskim jedzeniem.
II Strzegomska Noc Muzeów
Strzegomskie Centrum Kultury zaprasza 20 maja o godz. 20.00 do Izby Tradycji Ziemi Strzegomskiej w CAS KARMEL. W II edycji Strzegomskiej Nocy Muzeów będzie można zwiedzić liczne wystawy – „Humor na zapałkach” strzegomskiego filumenisty Janusza Michalczyka, „Fotografia dawnego Strzegomia” z początku XX w., „Strzegomska Manufaktura Porcelany” – największy w Polsce zbiór porcelany z fabryki w Stanowicach, „Strzegomelia” – czyli zabytki kultury materialnej pochodzące ze Strzegomia, „Piękno kwiatów” zaklęte w zdjęciach Leszka Szwaji oraz „Kamionka”, czyli prezentacja wyrobów JZMO. W programie znajduje się także zwiedzanie karmelickiego refektarza oraz poczęstunek przy dźwiękach chorału karmelickiego na dziedzińcu klasztornym. Wstęp wolny.
„Świdnica na rowery” po raz drugi
Akcja rozpocznie się w niedzielę, 21 maja o godz. 11.00. Do udziału w niej zaproszeni wszyscy miłośnicy dwóch kółek. Dla startujących przygotowano pamiątkowe koszulki. Zbiórkę zaplanowano o godz. 10.50 pod bosmanatem nad zalewem Witoszówka, skąd cykliści przejadą wyznaczony dwunastokilometrowy odcinek poprowadzony ulicami miasta. Następnie uczestnicy akcji wjadą na teren Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zostanie zorganizowany „Piknik rodzinny” z licznymi atrakcjami. W programie imprezy m.in. rowerowy freestyle połączony z warsztatami, zamki i dmuchańce dla najmłodszych, pokazy fitness, gry przygotowane przez Powiatowe Zrzeszenie LZS, rowerowy tor przeszkód, znakowanie rowerów przez policję, wystawy sklepów rowerowych oraz zdrowe przekąski. Uczestnicy pikniku będą mogli również wziąć udział w konkursach i wygrać bardzo atrakcyjne nagrody, w wśród nich gadżety rowerowe, kupony podarunkowe do świdnickich sklepów, vouchery do restauracji, do salonu fryzjerskiego czy kosmetycznego, bilety wstępu do kina lub do obiektów turystycznych z regionu wałbrzyskiego.
Wieczór Papieski w Świdnicy
Koncert odbędzie się w ramach cyklu „Wieczory Świdnickie”. W świdnickiej katedrze 21 maja wystąpią krakowscy artyści – Magdalena Markiewicz (recytacja) i Marek Skrukwa (viola da gamba), którzy wykonają „Medytacje słowno-muzyczne z Janem Pawłem II”. Okolicznościowy „Wieczór Papieski” rozpocznie się o godz. 19.00. Wstęp wolny.

Zebrała: AN

Poprzedni artykułŚwięto Dzika z atrakcjami [PROGRAM]
Następny artykułNiemcy liderami w Pucharze Narodów, Polacy czwarci