Strona główna 0_Slider Święto Dzika z atrakcjami

Święto Dzika z atrakcjami [PROGRAM]

0

Las z dzikami i drapieżnymi ptakami znów pojawi się na świdnickim Rynku. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla całych rodzin, w tym stoiska edukacyjne z licznymi grami, zabawami i konkursami dla najmłodszych, pokazy filmów przyrodniczych, degustacje potraw czy koncert uwielbianej przez dzieci Majki Jeżowskiej. Cieszące się ogromnym zainteresowaniem Święto Dzika, tym razem bez karpia, zaplanowano 3 czerwca w godzinach od 12.00 do 18.00.
Tegoroczne Święto Dzika organizuje Nadleśnictwo Świdnica, a współorganizatorem jest Urząd Miejski w Świdnicy. Z wydarzenia zrezygnowały Stawy Milickie. Nie będzie więc w tym roku akwariów z karpiami.

Impreza odbędzie się po raz kolejny w ramach Dni Świdnicy. – Wraz z 16 jednostkami Lasów Państwowych przygotowaliśmy mnóstwo stoisk edukacyjnych. Razem z nami dzieci będą mogły chociażby zrobić budki dla ptaków, rozwiązać zagadki przyrodnicze, za które nagrodzimy różnymi fantami czy z drewnianych krążków tworzyć medale oraz inne ozdoby – wylicza Monika Drozdowska z Nadleśnictwa Świdnica. W formie licznych gier, zabaw i konkursów najmłodsi po raz kolejny odkrywać będą bogactwo polskiej przyrody, a także zapoznawać się z tematem ekologii i dbania o środowisko.

Nie zabraknie jednej z największych atrakcji ekologicznego święta – zagrody z dzikami, pokazów drapieżnych ptaków oraz pokazowego ula z pszczołami. W programie znajdą się również m.in. sygnały myśliwskie w wykonaniu zespołu „Muflonowe Rogi”, pokazy filmów przyrodniczych, ścianka z dzikiem do zdjęć czy degustacja potraw.

Przyrodniczym zabawom będą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia, jak chociażby występy „Rozśpiewanych Dzieciaków Gminy Świdnica”, Zespołu Pieśni i Tańca „Jubilat” oraz Zespołu Tańca Narodowego i Estradowego „Krąg”, a także koncert „Muzyczny spacer po Świdnicy” w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli świdnickiej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego. Na scenie w sercu miasta ku radości najmłodszych zaśpiewa także Majka Jeżowska.

Tekst: AN