Strona główna Sport Jeździectwo Niemcy liderami w Pucharze Narodów, Polacy czwarci

Niemcy liderami w Pucharze Narodów, Polacy czwarci

0

W piątek na hipodromie w Morawie rozegrany został najbardziej prestiżowy, zaliczany do Pucharu Narodów konkurs ujeżdżenia podczas Strzegom Horse Trials. W pierwszej części jeździeckiego triatlonu prowadzenie objęła niemiecka drużyna (138,3pkt), drugą pozycję zajmują Holendrzy 151,3 pkt, a dopiero trzecią lokatę Brytyjczycy (165 pkt).

Polacy są na czwartym miejscu, ale do drużyny z Wielkiej Brytanii dzieli ich zaledwie 0,4 pkt. Sobotnia próba terenowa we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) może sporo zmienić w klasyfikacji, a w niedzielę przed zawodnikami jeszcze parkur. Najlepszy w drużynie Polaków, Jan Mossakowski na klaczy Niagara, nie krył zadowolenia po przejeździe. – To był nasz udany debiut w tak wysokiej klasie – powiedział. W klasyfikacji indywidualnej konkursu Pucharu Narodów prowadzi Niemiec Kai Ruder na Colani Sunrise, przed Karin Donckers i Jalapeno oraz Beeke Jankowski i Tiberius 20.

W piątek rozegrano także ujeżdżenie w konkursie CCI 2*, w którym prowadzenie objął Paweł Spisak na koniu Admirał, a także CCI 1* , gdzie pierwsza jest Julia Gillmaier na koniu Quinton14.
Równolegle odbyła się próba terenowa w klasie CIC1*, gdzie prowadzenie utrzymała Finka Noora Cederberg na Tilda V oraz w CIC 2*, w którym nadal prowadzi Kai Ruder na Coin Toss.

/FOTO: Leszek Wójcik/

 

Poprzedni artykułCo? Gdzie? Kiedy? Weekendowy kalendarz rozrywek
Następny artykułPorażka Szarych Wilków na początek półfinału MP