Strona główna Wydarzenia Świdnica “Pan Hilary”. Dzieci pomagają niewidomym

“Pan Hilary”. Dzieci pomagają niewidomym

0

Są młodzi, niewiele mają, ale mimo to chętnie pomagają innym. Uczniowie świdnickich podstawówek po raz piąty włączyli się do akcji charytatywnej na rzecz podopiecznych świdnickiego Koła Niewidomych i Niedowidzących.

Zdjęcie archiwalne

„Okulary” Juliana Tuwima stały się inspiracją do organizowania międzyszkolnej akcji charytatywnej „Pan Hilary to ja i ty”. Akcja została wymyślona w 2013 roku i stała się ważnym elementem w pracy wychowawczej Niepublicznej Szkoły Podstawowej ŚSO „Bliżej Dziecka”. Skierowana jest do dzieci z klas 0-III szkół podstawowych. Ma na celu uwrażliwienie na potrzeby osób niepełnosprawnych, szczególnie niewidomych i niedowidzących. Organizowana jest w porozumieniu ze świdnickim kołem Polskiego Związku Niewidomych.

Projekt „Pan Hilary” składa się z kilku kategorii: konkursu plastycznego, konkursu recytatorskiego, zawodów sportowych „Bez barier – razem możemy więcej“ oraz akcji mających na celu zbiórkę pieniędzy, które prowadzone są w szkołach przystępujących do projektu. W tym roku część plastyczna odbywała się pod hasłem „Niewidomi wśród nas“, na którą wpłynęło ponad 70 prac w tym kilka zbiorowych.

W poniedziałek 24 kwietnia 32 uczniów ze szkół: SP 1, SP 4, SP 6, SP 8, SP 105, SP 315, NKSP Caritas oraz NSP „Bliżej Dziecka“ będą rywalizować w konkursie recytatorskim. Każda szkoła biorąca udział w akcji we własnym zakresie prowadzi zbiórkę pieniędzy poprzez organizację kiermaszów, licytacji itd.

W środę 26 kwietnia o godzinie 11:00 w siedzibie NSP „Bliżej Dziecka“ przy ul. Jagiellońskiej będzie wielki finał, połączony z ogłoszeniem wyników zawodów sportowych, konkursu plastycznego, recytatorskiego oraz liczenie zebranych środków pieniężnych.
Podobnie jak w roku ubiegłym Urząd Miejski dofinansował zakup nagród dla uczestników konkursu.

Paweł Szill, NSP “Bliżej Dziecka”