Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Seniorzy uczą się i integrują

Seniorzy uczą się i integrują

0

 Krzyżową w ostatni czwartek, 20 kwietnia opanowali seniorzy. Blisko 160 starszych mieszkańców powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego przyjechało na konferencję szkoleniową, która zainaugurowała II edycję projektu „Tradycja łączy pokolenia”.

Po sukcesie pierwszej edycji projektu „Tradycja łączy pokolenia” w 2016 roku Fundacja „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego postanowiła kontynuować działania skierowane do osób starszych i wspierać ich aktywizację społeczną.

Korzystając z poprzednich doświadczeń przygotowany został program drugiej edycji projektu. Został on bardzo wysoko oceniony (6. miejsce w Polsce na około milion złożonych wniosków) i zyskał dofinansowanie ze środków Rządowego Programu Aktywizacji Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Projekt oficjalnie wystartował 20 kwietnia. Na terenie Fundacji „Krzyżowa” została zorganizowana konferencja szkoleniowa pt. „Tradycja łączy pokolenia”. Uczestnikom projektu zaprezentowany został szczegółowy program działań. Seniorzy mieli też okazję poznać oraz wysłuchać specjalistów i trenerów, którzy poprowadzą poszczególne spotkania eksperckie i warsztaty. Konferencja zakończyła się złożeniem przez Uczestników deklaracji przystąpienia do projektu wraz ze wskazanymi przez nich działaniami, w których będą brali aktywny udział.

Dla wszystkich deklarujących udział w warsztatach przewidziany jest dodatkowy blok „Aktywny Senior”, w którym czeka na uczestników kilka atrakcji, takich jak udział w koncertach w ramach „Krzyżowa-Music” oraz wyjazdy edukacyjne szklakiem dolnośląskich zamków, ogrodów, muzeów i obiektów sakralnych.

Całość przedsięwzięcia koordynowana jest przez Aleksandrę Królak-Wąsowicz i Alicję Przepiórską z Fundacji „Krzyżowa” dla Porozumienia Europejskiego.

Katarzyna Maziej-Choińska, Fundacja Krzyżowa

Poprzedni artykuł„Pan Hilary”. Dzieci pomagają niewidomym
Następny artykułFilip Nivette i Kamil Heller triumfatorami 45. Rajdu Świdnickiego Krause! [FOTO]