Strona główna 0_Slider Fantastyczny atak Filipa Nivette i prowadzenie w Rajdzie Świdnickim Krause!

Fantastyczny atak Filipa Nivette i prowadzenie w Rajdzie Świdnickim Krause! [FOTO]

0

Znakomicie dla załogi Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5) ułożyły się dwa pierwsze zaplanowane na niedzielę odcinki specjalne. Nivette pokazał moc deklasując rywali szczególnie na oesie nr 9 (Kamionki-Walim).

Blisko 20-kilometrowy odcinek specjalny (19,55 km) pozwolił duetowi Nivette/Heller zniwelować straty w klasyfikacji generalnej 45. Rajdu Świdnickiego Krause – pierwszej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tomasz Kasperczyk i Damian Syty (Ford Fiesta R5) 11,6 sek., ale dotychczasowi liderzy rajdu – Zbigniew Gabryś oraz Artur Natkaniec już 18,4 sek. Już po tym oesie Nivette wskoczył na szczyt, ale o zaledwie 0,1 sek. Na kolejnym odcinku specjalnym Zagórze Śląskie-Walim (13,05 km) Nivette tylko zwiększył dystans, “dokładając” Gabrysiowi 6,2 sek.

W klasyfikacji generalnej Nivette ma zatem 6,3 sek. przewagi nad Gabrysiem pilotowanym przez Natkańca i już 49,2 sek. nad Kasperczykiem i Sytym. Zawodnicy wjeżdżają na drugą dzisiejszą pętlę – do końca rywalizacji pozostały dwa odcinki specjalne. Będzie się działo… (!).

Wkrótce więcej zdjęć.

/Mateusz Dzień vel Rakoczy, FOTO: Artur Ciachowski/